رییس سازمان راهداری به هم پیما اعلام كرد

تأثیر مستقیم سفرها بر افزایش آمارهای كرونا

تأثیر مستقیم سفرها بر افزایش آمارهای كرونا

به گزارش هم پیما رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: بر مبنای آمارهای رسمی موجود رابطه مستقیم و معناداری بین سفرهای بین شهری و بین استانی مردم با میزان شیوع كرونا در كشور وجود دارد و از همین رو از مردم می خواهیم كه در روزهای تعطیلات پیش رو به مسافرت نروند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات سازمان راهداری از تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای برون شهری، سرنوشت شیوع کرونا با میزان سفرهای مردم گره خورده و هر وقت مردم در خانه ماندن را فراموش کرده اند و برای چند روز به مسافرت رفته اند، به فاصله چند روز و چند هفته بعد از آن آمارهای مبتلا شدن به کرونا در کشور هم رشد پیدا کرده است و جالب تر اینکه از نظر زمانی، خیلی از پیک های تردد همین وسایل نقلیه مختلف با پیک های شیوع کرونا دقیقا مطابقت دارد.
بر همین مبنا هم ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه ای از مردم درخواست نمود تا در این ایام به مسافرت نروند و سبب ابتلای خود و دیگران به ویروس کرونا نشوند.
عبدالهاشم حسن نیا -رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - در اینباره به ایسنا اظهار داشت: سازمان راهداری و مرکز مدیریت راه های کشور آمارهای خویش را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه از تردد انواع وسایل نقلیه مختلف در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی را استحصال و منتشر می کند و همواره در طول سالیان این آمارها برای تصمیم گیری در حوزه های مختلف مورد استفاده مسؤلان قرار می گیرد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه با عنایت به پیشبینی های صورت گرفته که حاکی از تردد حدود دو میلیون دستگاه وسیله نقلیه مختلف در جاده های کشور طی تعطیلات چهار روزه پیش رو است، آیا تصمیمی برای ممنوعیت تردد و پیشگیری از سفرهای مردم اتخاذ شده است؟ اظهار داشت: ما تنها مسئول بررسی آمارها و ثبت و ظبط آنها هستیم و تصمیم گیری در این حوزه در حوزه وظایف دیگر مسؤلان ذیصلاح است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: داده های اطلاعاتی و تردد شمارها، با افزایش شیوع کرونا رابطه مستقیمی دارد و مشخصا تأثیر بسزایی روی یکدیگر دارند و بنابراین که در همه آمارهای دریافت شده هر گاه تردد مردم از جاده های کشور افزایش می یابد، شیوع کرونا هم بیشتر می شود، از مردم می خواهیم در تعطیلات پیش رو از انجام سفرهای غیر ضرور اجتناب کنند و با رعایت پروتکل های اعلام شده به بهبود آمار ابتلاء در کشور کمک کنند.
منبع:

1399/06/05
17:24:50
5.0 / 5
1592
تگهای خبر: جت , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما