محمد اسلامی:

۲۴۰ كیلومتر راه روستایی تا آخر سال در آذربایجان غربی آسفالت می شود

۲۴۰ كیلومتر راه روستایی تا آخر سال در آذربایجان غربی آسفالت می شود

آذربایجان غربی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تا آخر سال ۲۴۰ كیلومتر راه روستایی آسفالت می شود.


محمد اسلامی امروز ۳۰ مرداد در بازدید از محورهای مواصلاتی مهاباد، تکمیل راههای دسترسی به پایانه های مرزی را از اولویتهای این وزارتخانه دانست و اضافه کرد: راه اتصالی ارومیه به پایانه مرزی سرو بخشی امروز افتتاح و بخش باقیمانده هم تا آخر مهر تمام و این مسیر بزرگراهی تکمیل می شود.
وی مهاباد را بخش کانونی جنوب استان دانست و عنوان کرد: موقعیت مهم این شهرستان در کریدور غرب و دسترسی به نقاط مختلف می طلبد تا محورهای مواصلاتی آن ارتقا یابد.
اسلامی در مورد طرح اقدام ملی مسکن هم اظهار داشت: ۲۷هزار مسکن درطرح اقدام ملی پیشبینی شده که زمین نیمی از این تعداد تأمین شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در خیلی از شهرها به جهت کوهستانی بودن مشکل تأمین زمین وجود دارد بنابراین می خواهیم با الحاق اراضی به محدوده شهر و یا قالب شهرک از این طریق مشکلات را حل نماییم.
اسلامی مشکلات تاریخی برخی زمین ها در شهرهای مختلف همچون ارومیه را هم یاد شده قرار داد و اضافه کرد: با تشکیل کمیته ای نسبت به شناسایی راهکارهای قانونی جهت این مشکل تاریخی را پیگیر هستیم.
وی تصریح کرد: درحوزه ریلی هم نیاز داریم یکسری اقدامات کاملتری را انجام بدهیم. تا بتوانیم جذابیت ریلی از مسافری به باری را ایجاد نماییم.
اسلامی اظهار داشت: امیدواریم تا آخر دولت آنچه را هدفگذاری کردیم در استان تکمیل نماییم چون که اتمام پروژه های نیمه تمام و بخشی از کریدور همچون سیاستهای اصلی وزارتخانه است.1399/05/30
21:37:35
5.0 / 5
1530
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما