مدیركل مسافری سازمان راهداری اعلام كرد

آخرین جزئیات وام كرونایی رانندگان بین شهری

آخرین جزئیات وام كرونایی رانندگان بین شهری

مدیركل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: 83 درصد از رانندگان وسائل حمل و نقل عمومی بین شهری (اتوبوس، مینی بوس و سواری های كرایه پلاك عمومی) مدارك خودرا در سامانه كارا تكمیل كرده و بعضی از آنها نیز بانكهای عامل شان مشخص شده است، اما هنوز نمی دانیم چند نفر از آنها موفق به دریافت تسهیلات شان شده اند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته و با شیوع ویروس کرونا خیلی از مشاغل خصوصاً رانندگان و شرکت های حمل و نقلی جاده ای بین شهری با ضرر و زیان زیادی روبه رو شدند؛ چونکه نه فقط مسافری برای ترددهای بین شهری نداشتند بلکه کرونا برای آنها نیز محدودیت ها و مشکلات بسیاری مانند دیگر اقشار مردم به وجود آورد. در این شرایط دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد که تسهیلات ارزان قیمت در اختیار همه اقشار لطمه پذیر و مشاغل زیان دیده قرار دهد که یکی از این بخش ها حمل و نقل در حوزه های مختلف است.
عبدالهاشم حسن نیا -رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در گفت و گو با ایسنا از تصویب و تخصیص اعتبار حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی برای این قشر لطمه پذیر و جزئیات پرداخت آن به رانندگان آگاهی داد. اما با گذشت حدود یک ماه هنوز تسهیلاتی به رانندگان پرداخت نشده و بعضی از آنها حتی برای ورود به سامانه کارا و تکمیل مدارک شان مشکلات بسیاری دارند.
داریوش باقرجوان در گفت و گو با ایسنا، از ۱۱۳ هزار و ۵۱ نفر راننده وسائل حمل و نقل عمومی بین شهری در حوزه مسافری بیش از ۸۵ هزار نفر از آنها یعنی ۸۳ درصد رانندگان توانسته اند مدارک خودرا در سامانه کارا تکمیل و ثبت نام شان را کامل کنند. همین طور به برخی از رانندگان بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات شان معرفی شده است اما تابحال گزارش دقیقی از این که چه تعداد از رانندگان توانسته اند وام شان را دریافت نمایند در دست نداریم که البته قرار شده سیستمی تعبیه شود که بتوانیم آنرا به صورت دقیق و مستمر ارزیابی و رصد نماییم.
وی افزود: یکی از اقداماتی که با پیگیری سازمان راهداری انجام شد تسهیل گری در حوزه تضامین دریافت شده از رانندگان برای پرداخت تسهیلات مورد نظر بود که دراین زمینه رانندگان راضی هستند، همین طور یکی دیگر از این مسائل مشکل ورود به برخی اطلاعات مانند کد بیمه رانندگان در سامانه کارا بود که این مساله مشکلاتی برای رانندگان به وجود آورد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در سامانه کارا کد بیمه کارفرمایی مورد پذیرش قرار می گرفت در صورتیکه خیلی از رانندگان خودرا به صورت خویش فرما بیمه کرده اند، بدین سبب بعد از پیگیری های صورت گرفته از طرف سازمان راهداری کد بیمه شخص رانندگان جایگزین کد کارگاه در سامانه شده و این مشکل برای رانندگان حل شد.
باقرجوان اظهار داد: البته بعضی از رانندگان اشرافیت کامل به سایت و سامانه کارا ندارند و به دلایلی نمی توانند اطلاعات خودرا تکمیل کنند از آنها می خواهیم به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شهرستان خود مراجعه نموده و نسبت به تکمیل مدارک شان اقدام نمایند، اما رانندگان توجه داشته باشند که خودشان این کار را انجام دهند که ازدحامی در ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به وجود نیاید.1399/04/06
14:08:22
5.0 / 5
1775
تگهای خبر: ارز , بانك , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما