نرخ بیكاری استرالیا در اوج ۱۹ ساله

نرخ بیكاری استرالیا در اوج ۱۹ ساله

تعطیلی گسترده كسب و كارها در نتیجه شیوع كرونا، نرخ بیكاری استرالیا را باز هم صعودی كرد.


به گزارش هم پیما به نقل از رویترز، نرخ بیکاری در استرالیا تا اختتام ۱۲ ماه منتهی به می با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به بازه مشابه منتهی به ماه قبل به ۷.۱ درصد رسید که این رقم، ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ قبلی مورد انتظار و بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در استرالیا از اکتبر سال ۲۰۰۱ تابحال بوده است.
طی این مدت شمار شاغلان استرالیایی ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر کمتر شده و به ۱۲ میلیون و ۱۴۱ هزار نفر رسیده است. شمار بیکاران این کشور تا اختتام ماه می نیز با ۸۵ هزار و ۷۰۰ نفر افزایش به ۹۲۷ هزار و ۶۰۰ نفر رسید.
نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۶۲.۹ درصد کاهش پیدا کرده که ۰.۱ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است. البته این نرخ مشارکت ۰.۲ درصد بیشتر از پیش بینی قبلی کارشناسان بود.
از طرف دیگر مرکز آمار هلند اعلام نمود که شمار بیکاران این کشور تا اختتام ماه می با ۱۶ هزار نفر افزایش به ۳۳۰ هزار نفر رسید تا بدین ترتیب نرخ بیکاری با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به سطح ۳.۶ درصدی برسد که بالاترین نرخ بیکاری این کشور از ژانویه امسال تابحال شمرده می شود.
طی این مدت شمار شاغلان هلندی ۲۴ هزار نفر کمتر شده و به هشت میلیون و ۸۵۶ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۷۰.۲ درصد کاهش پیدا کرده که ۰.۵ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است.
متوسط نرخ بیکاری هلند در بازه زمانی ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ معادل ۵.۱۸ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۴ با ۷.۹ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به مارس ۲۰۲۰ با ۳.۲ درصد بوده است.
منبع:

1399/03/31
15:21:40
5.0 / 5
1773
تگهای خبر: كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما