دبیرانجمن ایرلاین ها :

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها برای ایرلاینها صرفه ندارد

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها برای ایرلاینها صرفه ندارد

به گزارش هم پیما دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: نه در دستورالعمل های یاتا و نه در ابلاغیه های دولتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها سفارش نشده است.مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره واریز تسهیلات حمایتی در مقابل کرونا به ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: هم اکنون دولت با اعطای ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد موافق کرده است.
وی اضافه کرد: از ۱۲ خردادماه به مدیران شرکت های هواپیمایی اعلام شده تا مستندات و مدارک خویش را در سامانه کارا وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بارگذاری کنند. بعد از آن روند واریز این تسهیلات آغاز خواهد شد.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: هنوز رقم پرداختی به هر شرکت مشخص نشده و بعد از تحویل مدارک در سامانه کارا به آنها مبلغ مورد نظر اعلام خواهد شد.
اسعدی سامانی با اعلان اینکه رقم تعیین شده برای هر شرکت هواپیمایی با شرکت دیگر متفاوت می باشد، اظهار داشت: ما در انجمن شرکت های هواپیمایی به دولت اعلام کردیم که تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری میزان خسارات وارده در اثر کرونا به شرکت های هواپیمایی ۳ هزار میلیارد تومان است. این محاسبات تا آخر فروردین ماه به بیشتر از ۴ هزار میلیارد تومان هم می رسد اما دولت تنها با پرداخت ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات موافقت کرده است.
وزیر بهداشت: ایرلاینها فاصله گذاری را رعایت نمی کنند / ‏‬ایرلاین: صرفه اقتصادی ندارد!
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به اظهارنظر وزیر بهداشت در خصوص عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها تصریح کرد: آنچه از جانب یاتا (انجمن بین المللی شرکت های هواپیمایی) و هم دستورالعمل های دولتی به ما ابلاغ گردیده هیچگاه دستورالعملی در مورد اجبار به رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد چون اگر قرار باشد فاصله گذاری بیش یک متر در پروازها رعایت شود در نتیجه می توانیم حداکثر یک سوم ظرفیت پرواز را استفاده نمائیم.
وی اشاره کرد: اجرای فاصله گذاری اجتماعی برای ما صرفه اقتصادی ندارد و در نتیجه انجام این پروازها ممکنست اقتصادی نباشد. هر چند هم اکنون هم باتوجه به شرایط موجود، انجام پروازها اقتصادی نیست.
نایب رئیس فدراسیون حمل و نقل با اعلان اینکه در هیچ کجای دنیا در پروازها فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی گردد، افزود: در دیگر کشورها هم مسافر وقتی وارد فرودگاه می شود، تب سنجی و غربالگری کرونا صورت می گیرد. همینطور هواپیماها و ترمینال ها پیش و بعد از پرواز ضدعفونی می شوند. ماسک و دستکش در اختیار مسافران قرار داده می شود. بدین سبب تمام پروتکل های حفظ سلامتی مسافران که منجر به کسب اطمینان از سلامتی مسافران می شود، انجام می گیرد.
وی اظهار داشت: بدین سبب دلیلی برای انجام فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد. یاتا هم سفارش نکرده که فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.
حذف تغذیه برای جلوگیری از شیوع
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: همینطور برای جلوگیری از شیوع ویروس یا آلودگی و ابتلای مسافران به کرونا، توزیع غذا در حین پرواز حذف گردیده است و این یک سفارش بهداشتی و جزو پروتکل ها است.
وزیر راه: اجبار به رعایت فاصله گذاری در پروازها به شرکت ها ابلاغ گردیده است
خاطرنشان می شود محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در اردیبهشت ماه سال جاری در حاشیه مراسم بهره برداری از ۵۶ دستگاه انواع ناوگان ریلی در جمع خبرنگاران اعلام نمود: شیوه نامه و پروتکل های مبارزه با کرونا به شرکت های حمل و نقلی همچون شرکت های هواپیمایی ابلاغ گردیده و ایرلاین ها ملزم به فروش ۶۰ درصد ظرفیت خود در هر پرواز هستند.

1399/03/15
23:13:05
5.0 / 5
1495
تگهای خبر: ارز , پرواز , جت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما