حمایت ۱۴ میلیارد دلاری سوییس از بیكاران كرونایی

حمایت ۱۴ میلیارد دلاری سوییس از بیكاران كرونایی

هم پیما: دولت سوییس از تخصیص یك بسته حمایتی دیگر به افراد بیكار شده بر اثر كرونا آگاهی داد.


به گزارش هم پیما به نقل از رویترز، دولت سوییس اعلام نمود برای تامین مالی مربوط به بیمه بیکاری افرادی که بر اثر شیوع ویروس کرونا در این کشور شغل خو را از دست داده اند ۱۴.۲ میلیارد فرانک ( ۱۴.۳ میلیارد دلار) اعتبار دیگر در نظر می گیرد. شمار افراد متقاضی دریافت مزایای بیکاری در سوییس در نتیجه شیوع ویروس کرونا به طرز کم سابقه ای افزایش یافته و این مساله کار شرکت های بیمه گر را دشوار کرده است.
طبق اعلام دولت سوییس، حمایت های مالی جدید هم شامل شاغلین استخدامی و هم افراد خود اشتغال خواهد شد اما در این مرحله اعتبارات تنها برای کسانی هزینه خواهد شد که درخواست خودرا تا قبل از اختتام ماه می ثبت کرده باشند و برای دریافت مزایا بعد از این تاریخ باید درخواست جدید ثبت گردد.
تا اختتام ماه آوریل امسال نرخ بیکاری در سوئیس به ۳.۳ درصد بالا رفته است که نسبت به ماه قبل آن ۰.۷ درصد بیشتر بوده و بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از مارس سال ۲۰۱۷ تابحال شمرده می شود.
هم چنین مرکز آمار هلند اعلام نمود که شمار بیکاران این کشور تا اختتام ماه آوریل با ۴۱ هزار نفر افزایش به ۳۱۴ هزار نفر رسید تا بدین ترتیب نرخ بیکاری با ۰.۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به سطح ۳.۴ درصدی برسد که بیشترین نرخ بیکاری این کشور از نوامبر سال قبل تابحال شمرده می شود.
طی این مدت شمار شاغلان هلندی ۱۶۰ هزار نفر کمتر شده و به هشت میلیون و ۸۸۰ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۷۰.۳ درصد کاهش پیدا کرده که ۰.۹ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است.
متوسط نرخ بیکاری هلند در بازه زمانی ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ معادل ۵.۱۸ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۴ با ۷.۹ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به مارس ۲۰۲۰ با ۳.۲ درصد بوده است.
منبع:

1399/03/02
11:17:56
5.0 / 5
1853
تگهای خبر: اشتغال , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما