معاون وزیر راه:

10 هزار كامیون در حال بارگیری كالای اساسی از بندر امام هستند

10 هزار كامیون در حال بارگیری كالای اساسی از بندر امام هستند

به گزارش هم پیما رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به رشد قابل توجه حمل بار و كالاهای ضروری در روزهای كرونا اظهار داشت: هم اكنون 10 هزار كامیون مشغول بارگیری در بندر امام خمینی (ره) هستند.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا در نشست اسحاق جهانگیری معاول اول رئیس جمهوری با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و معاونان این مجموعه در محل وزارت راه و شهرسازی با ارائه گزارشی از عملكرد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: طبق بررسی های صورت گرفته در فاصله زمانی اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به میزان ۶۴ میلیون تن بار بیشتر در مقایسه با اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ جا به جا شده است. مسأله ای كه نشان میدهد اقتصاد ایران در شرایط كرونا كاملاً جریان داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در اسفند سال قبل و فروردین امسال ۱۴ میلیون تن كالای اساسی توسط ۶۵۰ هزار سرویس در شبكه های اصلی كشور جا به جا شده كه این وظیفه سنگین را ۱۳۰ هزار راننده برعهده داشتند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه گزارش خود به معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: در بحث اتوبوسی شاهد كاهش ۱۰ میلیون مسافر نسبت به سال قبل هستیم و در كل در بحث حمل و نقل عمومی این كاهش ۶۰ درصد بوده است.
وی اضافه كرد: در حوزه حمل و نقل بیشترین لطمه را حمل و نقل ترانزیت و ماشین هایی دیدند كه بار را از سایر كشورها به ایران وارد یا به آن كشورها صادر می كردند. كشورهای همسایه مرزها را بستند و در این میان اما كشورهایی كه خیلی با ایران همكاری داشتند، ارمنستان، آذربایجان، افغانستان و عراق (اقلیم كردستان) بودند.
حسن نیا اظهار داشت: دراین زمینه طی ۱۵ روز ۶۰۰۰ تن كالا از پایانه جلفا با كامیون حمل شد و الان بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل بار در كشور در جاده ها انجام می گیرد. طبق آمار حدود ۱۰ هزار كامیون الان مشغول بارگیری از بندر امام خمینی (ره) هستند كه یا برای بارگیری وارد بندر می شوند و یا اینكه بار زده و به اقصی نقاط كشور حمل می كنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به سوالی از طرف معاون اول رئیس جمهور درباب میزان كاهش تلفات انسانی در جاده ها در روزهای نوروز ۲۵ اسفند ۹۸ لغایت ۱۶ فروردین ۹۹ به نسبت مشابه سال قبل اظهار داشت: در این ایام تصادفات رانندگی به سبب تردد خودرو ها در جاده ها و آماری كه گزارش آن خدمت مقام عالی وزارت هم اعلام شد، ۵۰ درصد كاهش را شاهد بوده است. تعداد كشته ها در صحنه بیش از ۵۳ درصد كاهش را نشان میدهد و تلفات انسانی از ۴۰۶ نفر به ۱۸۹ نفر رسیده است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه در این ایام راهداران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سراسر كشور مشغول به فعالیت بوده اند، گفت: سیل اخیر به ۱۴۰۰ محور ما لطمه زده بود و حتی طی یك روز ما شاهد بروز ۱۲ حادثه بودیم. این مساله نشان میدهد كه چقدر حوادث در كشور ما زیاد است اما در نهایت با ۱۲ هزار نیرو و ۹ هزار ماشین آلات عملیات ترمیم و بازسازی انجام گرفت. یكی از موارد تخریب، سیل اخیر بود كه به ۱۲ هزار كیلومتر از جاده های كشور لطمه زد اما همه این راه ها ترمیم و آماده سرویس دهی شدند.


منبع:

1399/02/03
13:30:14
5.0 / 5
2323
تگهای خبر: بندر , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما