دستاورد كاری ترامپ در آستانه نابودی!

دستاورد كاری ترامپ در آستانه نابودی!

به گزارش هم پیما شمار متقاضیان دریافت تسهیلات بیكاری در آمریكا ركورد جدیدی زد.


به گزارش هم پیما به نقل از سی ان بی سی، بیل دبلاسیو، فرماندار نیویورك با اخطار نسبت به سیر صعودی بیكاران آمریكایی در نتیجه شیوع گسترده ویروس كرونا در این كشور گفته است كه تنها در نیویورك حدود نیم میلیون نفر در خطر از دست شغل خود قرار دارند.
هم اكنون سه میلیون نفر در سرتاسر آمریكا برای دریافت تسهیلات بیكاری درخواست كرده اند كه بالاترین رقم ثبت شده در طول تاریخ این كشور و حدودا پنج برابر رقم ثبت شده ركورد قبلی بوده است.
مجلس و سنای آمریكا به تازگی با درخواست دولت برای در نظر گرفتن یك بسته حمایتی دو نیم تریلیون دلاری كه بزرگ ترین بسته مقابله با كرونا در جهان هم به حساب می آید، موافقت كرده اند. نیویورك كه به علت قرار گرفتن بیشتر مراكز مالی، اقتصادی و بانكی آمریكا در خود به پایتخت مالی آمریكا مشهور است یكی از بیشترین سهم ها را از این بسته خواهد داشت.
قزاقستان
آمریكا تنها كشوری نیست كه به صورت گسترده با كرونا درگیر شده است. دولت قزاقستان به دنبال شیوع این ویروس در شهرهای نور سلطان و الماتی قرنطینه سراسری دو هفته ای اعلام و از كلیه كسب و كارها به جز مراكز درمانی، فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها خواسته است تا به صورت موقت تعطیل شوند. اولین مورد مرگ ناشی از كووید-۱۹ دو روز پیش در این كشور به ثبت رسید.
ویتنام
در سه ماهه نخست سال جاری رشد اقتصادی ویتنام به تنها ۳.۸۲ درصد رسید كه در مقایسه با رشد ثبت شده این كشور در مدت مشابه سال قبل حدودا نصف شده است. این رشد هم چنین ضعیف ترین رشد ثبت شده فصلی ویتنام از سال ۲۰۰۹ تابحال بوده است. در میان بخش های مختلف، تولید با رشد ۷.۱۲ درصدی پیشتاز بوده در حالیكه بخش كشاورزی تنها ۰.۰۸ درصد رشد داشته است.1399/01/09
18:41:42
5.0 / 5
2337
تگهای خبر: بانك , تولید , فروش , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما