كرونا مالیات مسكن را عقب انداخت

كرونا مالیات مسكن را عقب انداخت

به گزارش هم پیما رایزنی دستگاه های در رابطه با سامانه املاك و اسكان كه پیش نیاز طرح مالیات بر عایدی املاك است با انتشار كرونا مبتلا به اختلال شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، با وجود آنكه سامانه املاك و اسكان در بهمن سال جاری رونمایی گردید، اتصال این سامانه به دستگاه های مرتبط همچون سازمان امور مالیاتی، شهرداری ها، وزارت صمت، دستگاه های خدمات رسان همچون آب، برق، گاز و مخابرات به صورت كامل محقق نشده است.
تا پیش از انتشار كرونا و بنا به قول محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - مكاتبات لازم با دستگاه ها، سازمان ها و مراجع دولتی مذكور انجام و جلسات گوناگونی در این حوزه برگزار شده است، اما به منظور حفظ بهداشت عمومی امكان ادامه جلسات مقدور نشد.
به قول محمودزاده، بعد از رفع بحران كرونا، جلسات با سازمان ها و دستگاه های مرتبط برای تكمیل اطلاعات سامانه املاك و اسكان ادامه خواهد یافت.
ازاین رو گزارش، مجلس شورای اسلامی طرح مالیات بر عایدی املاك را به دولت عرضه كرده و دولت گفته كه می خواهد در این خصوص لایحه عرضه نماید. یكی از پیش نیازها اجرای مالیات بر عایدی املاك، حذف دلال بازی و مالیات خانه های خالی، راه اندازی سامانه املاك و اسكان است كه اخیراً توسط وزارت راه و شهرسازی رونمایی گردید.
كارشناسان امیدوارند این آرزوی دیرینه كه گفته می شود از سال ۱۳۵۳ مطرح شده و در سال ۱۳۶۶ به علت نبود زیرساخت های لازم از دستور كار خارج شد در سال ۱۳۹۹ رنگ واقعیت به خود بگیرد.1399/01/01
23:53:22
5.0 / 5
2236
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما