در پی شیوع ویروس كرونا

پروازهای ایران به كدام كشورها ممنوع است؟

پروازهای ایران به كدام كشورها ممنوع است؟

هم پیما: به دنبال شیوع ویروس كرونا در ایران حدودا همه كشورهای همسایه پروازهای ایرانی را به كشورشان فعلا لغو و ممنوع كرده اند كه بگفته دبیر انجمن شركت های هواپیمایی تركیه، عراق، كویت، گرجستان، تاجیكستان، امارات، قطر، تركمنستان، هندوستان، عمان و بحرین از این دسته هستند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس كرونا در ایران و افزایش آمار مبتلاشدن و تلفات انسانی هفته گذشته چهار كشور تركیه، عراق، تركیه و گرجستان پروازهای مسافری ایران را به كشورشان ممنوع اعلام نموده بودند و بعضی از مرزهای كشورهای همسایه نیز در این راستا بسته شده بود.
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شركت های هواپیمایی درباره این كه تابحال چه كشورهای پروازهای ایران را به كشورشان ممنوع و تعلیق كردند، اظهار نمود: تاجیكستان، امارات، قطر، تركمنستان، هندوستان، عمان و بحرین نیز كشورهای هستند كه طی روزهای گذشته پروازهای ایرانی را لغو كرده اند كه البته بعد از طی دوره زمانی كوتاه و حل شدن مشكل ویروس كرونا پروازها باردیگر از سر گرفته خواهد شد.
وی ادامه داد: قبل از این نیز افغانستان پروازهای ایران را به كشور خود ممنوع كرده بود كه بتازگی این مشكل برطرف شده است. اما كشورهای كه پروازهای ایرانی را لغو یا تعلیق كرده اند كاری مغایر با قانون انجام ندادند و در بعضی مقاطع كوتاه مدت هر كشوری ممكنست چنین تصمیماتی اتخاذ كنند.
اسعدی سامانی همین طور در پاسخ به سوالی در خصوص این كه گفته می شود به سبب كم دقتی و نظارت نادرست از نظر بهداشتی و قرنطینه ای در حوزه هواپیمایی ویروس كرونا در كشور شیوع پیدا كرده اظهار داشت: این مسئله از نظر علمی درست نیست. چونكه ایرانی های كه از چین به ایران آمدند تنها با ایرلاین های داخلی نیامدند و خیلی از شركت های هواپیمایی دیگر چینی، اماراتی و قطری مسافران ما را به كشور آوردند؛ بدین سبب درست نیست در چنین شرایطی به دنبال مقصر باشیم.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: الان همه كشورها حتی آمریكا هم درگیر ویروس كرونا شدند و این ویروس به همه جای دنیا حدودا سرایت كرده است؛ بدین سبب هم اكنون طرح این گونه مسائل و چنین اظهارنظرهای درست نیست.
منبع:

1398/12/09
14:39:05
5.0 / 5
2382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما