سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری تاكید كرد

الزامی بودن استرداد بلیت هواپیما بدون جریمه

الزامی بودن استرداد بلیت هواپیما بدون جریمه

به گزارش هم پیما سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری از الزامی بودن استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه از تاریخ ۵ اسفندماه تا اطلاع ثانوی خبرداد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، روز گذشته محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- درباره این مساله صحبت كرد كه در جهت جلوگیری از گسترش شیوع ویروس كرونا در كشور با بخش هوایی و ریلی صحبت هایی داشتیم و به آنها اعلام كردیم، مردم باید بتوانند بدون پرداخت جریمه بلیت سفرهای خویش را لغو یا به تاریخ دیگری موكول كنند و مردم می توانند در چنین شرایطی به راحتی این كار را انجام دهند.
اما به نظر می آید كه آژانس های مسافرتی برخی شركت ها این كار را انجام نمی دهند و برای لغو بلیت این سفرها از مردم جریمه دریافت می كنند.
رضا جعفرزاده -سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری- در اینباره اظهار نمود: با عنایت به شرایط بوجود آمده بعد از انتشار ویروس كرونا و عدم پذیرش اتباع ایرانی توسط برخی از كشورها و تعلیق موقت برخی پروازها سازمان هواپیمایی كشوری بخشنامه استرداد بلیت هواپیما بدون دریافت جریمه را به شركت های هواپیمایی داخلی و نمایندگی های كل فروش شركت های هواپیمایی خارجی ابلاغ نمود.
وی ادامه داد: با عنایت به شرایط غیرقابل اجتناب بوجود آمده اتخاذ تدابیر و هماهنگی های لازم به منظور بازگشت مسافران ایرانی كه از جانب شركت ها به مقاصد پروازی كه در مورد پذیرش اتباع ایرانی محدودیت قائل شده اند، ضروریست و انجام هماهنگی های لازم در جهت استرداد وجه بلیت، بدون اعمال هرگونه جریمه بلیت مسافران كه از این رهگذر پروازهای آنها در رفت و یا بازگشت مختل شده است، صورت گیرد.
جعفرزاده خاطرنشان كرد: از نمایش، صدور و ایجاد هرگونه تعهد در مسیرهای خارجی مورد نظر از تاریخ ابلاغ این نامه جدا خودداری شود این در شرایطی است كه با عنایت به تذكرات مكرر شاهد فروش و عرضه بلیت و ایجاد تعهد در بعضی از سایت های فروش یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در چارچوب تور مسافرتی در مسیرهای غیرقابل انتقال برای شركت های هواپیمایی هستیم.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری افزود: بدیهی است متخلفان بدون هرگونه بخشایش به مراجع ذیربط ارجاع و مسئولیت هرگونه ایجاد تعهد به عهده صادر كننده بلیت خواهد بود.
وی تصریح كرد: برپایه بخشنامه صادره این سازمان مسافرانی كه تابحال در مسیرهای داخلی وخارجی نسبت به ابتیاع بلیت سفر اقدام نموده اند و درخواست كنسلی آنرا به علل شرایط كنونی (انتشار ویروس كرونا) دارند، لازم است بدون هرگونه اعمال جریمه عملیات استرداد بلیت آنان در راه رفت و برگشت تا اطلاع ثانوی صورت پذیرد.1398/12/06
15:43:49
5.0 / 5
2165
تگهای خبر: پرواز , جت , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما