وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

2 هزار دوربین ثبت تخلفات در جاده ها نصب می شود

2 هزار دوربین ثبت تخلفات در جاده ها نصب می شود

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وزارت راه مقرر است دو هزار دوربین ثبت تخلفات را در جاده های كشور نصب كند.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی شامگاه شنبه در مراسم افتتاح ۶ پروژه حوزه راهداری استان خوزستان كه در محور اهواز-شادگان برگزار شد، اظهار نمود: «راه» بخش مهمی از زندگی مردم است و وظیفه داریم تا راه ها را با كیفیت حداكثری و ایمن بسازیم و از آنها نگهداری نماییم.
وی با اشاره به وجود ۲۲۰ هزار كیلومتر راه در كشور اضافه كرد: حجم راه هایی كه در كشور وجود دارد حجم چشمگیری است و در تلاش هستیم تا به این راه ها اضافه نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: از شروع سال تابحال ۷۲۳ كیلومتر به بزرگراه های كشور بزرگراه افزوده شد كه بخش اعظمی از این اقدامات مربوط به نقاط حادثه خیز بوده است تا نسب رفع این نقاط حادثه خیز در محورهای مختلف اقدام گردد.
اسلامی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بحث «راه روستایی» عنوان كرد: امسال حدود یك هزار كیلومتر راه روستایی به آسفالت رسیده و یك هزار كیلومتر راه دیگر نیز در حال راه اندازی هستند و دراین زمینه باید اظهار داشت كه نهضت ساخت و توسعه راه ها نهضتی زنده و فعال است كه همچنان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: وزارت راه مقرر است تا دو هزار دوربین ثبت تخلفات در كشور نصب كند و دراین زمینه باید ۱۰۰ دوربین برمبنای برنامه در خوزستان نصب شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره مجموعه اقدامات انجام گرفته در خوزستان اظهار داشت: بهسازی، نوسازی و گسترش ظرفیت عبور و مرور امن و ایمنی یك مسئله است كه به دنبال اجرایی كردن آن هستیم تا رضایت مردم را به دست بیاوریم.
اسلامی با تاكید بر افزایش بهره وری در حمل نقلی زمینی و ریلی، اظهار داشت: باید بتوانیم از ظرفیت ریل در خوزستان استفاده نمائیم. باند دوم اهواز- خرمشهر نیز در خوزستان راه اندازی خواهد شد و باید بتوانیم آنرا هرچه سریع تر در خوزستان اجرایی نماییم.
وی اضافه كرد: سازمان بنادر كشور، توسعه بنادر كوچك و تخصصی كردن بنادر را در دستور كار دارد و باید این مساله را دنبال و پیگیری نماییم.
وزیر راه و شهرسازی بیان كرد: باتوجه به نزدیكی ایام عید و افزایش حجم سفرها، اقداماتی كه لازم است كه باید در امتداد كاهش حوادث اجرایی شوند و این اقدامات باید صورت گیرد تا شاهد كمترین تلفات و تصادفات باشیم.


منبع:

1398/12/04
13:30:24
5.0 / 5
2400
تگهای خبر: توسعه , حادثه , ساخت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما