تحقیق و تفحص از سوانح هوایی چند سال اخیر در مجلس كلید خورد

تحقیق و تفحص از سوانح هوایی چند سال اخیر در مجلس كلید خورد

هم پیما: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه درخواست تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی و كلیه سوانح هوایی چند سال اخیر را به هیات رئیسه مجلس ارائه كرده است.


بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال سوانح هوایی متوالی طی روزهای گذشته پیشنهاد تحقیق و تفحص از سازمان هواپیمایی و سوانح هوایی چند سال اخیر را به همراه تعدادی از همكاران نماینده به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ارائه كردیم كه این درخواست به كمیسیون مربوطه ارجاع شد.
وی اضافه كرد: یكی از دلیلهای این تحقیق و تفحص این است كه معمولا كمیته های بررسی سوانح هوایی به درستی در مورد بررسی سوانح اقدام نكردند و یا پس از اقدامات این كمیته ها نسبت به كاهش سوانح هوایی اقدام نشده است.
پارسایی همین طور با بیان این كه «استیضاح وزیر راه درباره حادثه سقوط هواپیمایی اوكراینی هفته گذشته به كمیسیون عمران ارجاع شده بود» اظهار داشت: درخواست این استیضاح از نصاب افتاد. من همزمان با استیضاح، سوال از وزیر راه را نیز مطرح كرده بودم كه در هفته جاری در دستور كار كمیسیون عمران قرار داشت و قرار بود ساعت 2 روز گذشته جلسه ای با حضور وی اجرا شود. ظهر روز گذشته از كمیسیون و وزارت راه نیز پیگیر شدم و گفتند كه آقای وزیر مقرر است برای پاسخگویی به سوال نمایندگان ساعت 2 در كمیسیون حاضر شود. وقتی در این ساعت به كمیسیون عمران بازگشت كردم دیدم فقط یكی از اعضای كمیسیون حضور داشتند دلیل را جویا شدم گفتند اعضا تصمیم گرفتند جلسه را كنسل كنند در صورتیكه موضوع كتبا هم به ما اعلام نشده بود.
پارسایی همین طور افزود: متاسفانه برخی ارتباطات پنهان موجب می شود وضعیت كشور در ابعاد مختلف خصوصا در بحث سوانح هوایی نگران كننده باشد ما پس از سقوط هواپیمایی اوكراینی در سه روز متوالی سه سانحه هوایی در مسیرهای ماهشهر، گرگان و استانبول را داشتیم كه نشان از سومدیریت و بی برنامگی سازمان هواپیمایی است علاوه بر این طی چند سال قبل سوانح هوایی ما چندین برابر میانگین جهانی بوده و هر روز شاهد تداوم آن هستیم.
سخنگوی كمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به احكام صادر شده «در پی تشكیل پرونده مربوط به سقوط هواپیمایی تهران- یاسوج» اظهار داشت: صدور این احكام حداقل باید سوالی در ذهن وزیر راه ایجاد كند اما بنظر می رسد مماشات می شود. در عجبم كه با این همه سوانح هوای تداوم این مدیریت چه معنای دارد؟
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همین طور با بیان این كه «در آینده از پشت پرده ها در این زمینه خواهم گفت» افزود: همین طور از رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی كه خلاف بخشنامه مجلس جلسه كمیسیون را برای طرح سوال از وزیر راه تعطیل كرد شكایتی را به رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خواهم كرد.
منبع:

1398/11/10
11:12:03
5.0 / 5
2660
تگهای خبر: حادثه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما