امسال كاركنان چقدر عیدی می گیرند؟

امسال كاركنان چقدر عیدی می گیرند؟

هم پیما: برآوردهای اولیه از این حكایت دارد كه دولت امسال حدود یك میلیون و 78 هزار تومان بعنوان عیدی به كاركنان خود پرداخت خواهدنمود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در روزهای پایانی سال موضوع دریافت عیدی و رقم آن برای كاركنان دولت حائز اهمیت است؛ مبلغی كه بر اساس خاصی محاسبه و معمولا همراه با حقوق بهمن ماه پرداخت می شود.

برای سال جاری طبق آنچه كه در بودجه پیش بینی شد، دولت عیدی یك میلیون و ۷۸ هزار تومانی را برآورد كرده بود و البته آخرین پیگیری ها نیز از این حكایت دارد كه همچنان این رقم پابرجا است ولی در نهایت باید هیات دولت رقم عیدی را بررسی و تصویب كند كه معمولا تفاوت چندانی نخواهد داشت.

مبلغ عیدی بر طبق میزان امتیاز و همین طور ضریب حقوق شاغلان تعیین می شود. بر طبق ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات كشوری میزان امتیاز عیدی برای هر سال ۵۰۰۰ است و از طرف دیگر هیات وزیران هر ساله ضریب حقوق را برای مشمولان قانون مدیریت خدمات كشوری مشخص می كند و از تركیب این دو، عیدی كاركنان تعیین می شود، ولی در نهایت در ایام پایانی سال هیات وزیران میزان عیدی را بررسی و رقم آنرا نهایی می كنند.

دولت برای سال آینده نیز حدود یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای عیدی كاركنان پیش بینی كرده است.

عیدی كاركنان از سال ۱۳۹۰ كه ۳۵۰ هزار تومان بود تا سال جاری كه به یك میلیون و ۷۸ هزار تومان امی رسد، حدود ۷۲۸ هزار تومان افزایش داشته است.

عیدی كاركنان از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹
سال ۱۳۹۰ ۱۳۹۱ ۱۳۹۲ ۱۳۹۳ ۱۳۹۴ ۱۳۹۵ ۱۳۹۶ ۱۳۹۷ ۱۳۹۸ ۱۳۹۹ عیدی(تومان) ۳۵۰هزار ۴۰۲هزار ۵۰۳هزار ۶۰۳هزار ۶۸۸هزار ۷۷۰هزار ۸۵۰هزار ۹۳۲ هزار و ۲۵۰ یك میلیون و ۷۸هزار یك میلیون و ۲۰۰هزارمنبع:

1398/11/01
19:00:24
5.0 / 5
2250
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما