دبیر كارگروه اشتغال استان سمنان:

54 درصد شاغلان امسال استان سمنان فاقد مهارت اند

54 درصد شاغلان امسال استان سمنان فاقد مهارت اند

به گزارش هم پیما ایسنا/سمنان مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی و دبیر كارگروه اشتغال استان سمنان از بسترسازی برای اشتغال به كار جویدندگان كار امسال در این استان آگاهی داد و اظهار داشت: 54 درصد افراد مشغول به كار شده امسال در این استان فاقد مهارت بودند.


اسماعیل غنیان در كارگروه اشتغال استان سمنان از كوشش برای مهارت آموزی به جویندگان كار در این استان طی چند سال اخیر آگاهی داد و اظهار نمود: خوشبختانه بخش عمده آموزش های مهارت آموزی در استان سمنان در سال های گذشته مبتنی بر نیاز بازار بوده است.
وی با اشاره به وضعیت اشتغال زایی در این استان طی سال جاری اشاره كرد: از شروع فروردین تا آذر ۹۸، هفت هزار و ۳۹۰ جوینده كار در استان سمنان نام نویسی كردند كه از این تعداد یك هزار و ۳۹۰ نفر به كار مشغول شدند.
دبیر كارگروه اشتغال استان سمنان افزود: از تعداد نام نویسی كنندگان و جویندگان كار، ۶۰ درصد دیپلم و زیر دیپلم و ۴۰ درصد دارای مدرك فوق دیپلم و بالاتر بودند.
وی با اشاره به اینكه ۵۴ درصد از مجموع افراد مشغول به كار شده در استان بدون مهارت هستند بر لزوم روند مهارت آموزی و آموزش های فنی و مهارتی به متقاضیان در این استان اصرار كرد.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به تعهدات اشتغال این استان در سال رونق تولید اظهار داشت: امسال می بایست ۱۰ هزار و ۶۰ فرصت شغلی در استان سمنان ایجاد شود كه تابحال پنج هزار و ۵۶ فرصت شغلی به وجود آمده كه بیشتر از 50درصد تعهد اشتغال استان است.
غنیان از اعطای تسهیلات اشتغال به متقاضان آگاهی داد و افزود: امسال ۵۶ میلیارد ریال تسهیلات در چارچوب تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی برای پرداخت به كارآفرینان استان سمنان مصوب شده است همین طور علاوه بر این، سهم استان سمنان از محل تسهیلات روستایی دو هزار و ۵۰ میلیارد ریال بوده است كه تابحال یك هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال آن به متقاضان این استان پرداخت شده است.
دبیر شورای اشتغال استان با اشاره به تلاش دولت برای ایجاد اشتغال در شرایط سخت تحریمی فعلی اظهار داشت: در همین راستا ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در استان سمنان به متقاضیان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.
منبع:

1398/10/23
22:04:54
5.0 / 5
2019
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما