دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام كرد

هواپیماهای جدید وارداتی دست دوم هستند

هواپیماهای جدید وارداتی دست دوم هستند

به گزارش هم پیما دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از دست دوم بودن هواپیماهای جدید وارداتی اطلاع داد و اظهار داشت: گرچه بر مبنای محدودیت های تعریف شده نباید سن هواپیما بیشتر از 20 سال باشد اما درخواست ما این است كه با عنایت به مشكلات و تحریم های كنونی تسهیلاتی در این حوزه در نظر گرفته شود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، روز گذشته محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- اعلام نمود كه سه فروند ایرباس جدید به ناوگان هوایی كشور اضافه خواهد شد و مشكلی در زمینه تامین قطعات و مهندسی تعمیرات هواپیما نداریم.
مقصود اسعدی سامانی در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: بعد از تحریم های اخیر آمریكا، شركت های معتبر هواپیمایی همچون بوئینگ و ایرباس قراردادهای خودرا لغو كرده یا به حالت تعلیق درآوردند و مواردی كه درباره واردات هواپیما اعلام می شود، مربوط به هواپیمای دست دوم است.
وی ادامه داد: باوجود فشارها و تحریم های صورت گرفته شركت های هواپیمایی داخلی در تلاش هستند تا نیازهای كشور را در این عرصه تامین كنند و سختی های بسیاری دراین زمینه وجود دارد.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینكه آیا برای این نوع هواپیماها محدودیت سنی در نظر گرفته شده است یا خیر؟ اظهار داشت: شورای عالی هواپیمایی محدودیت های سنی برای واردات هواپیما دست دوم به ایرلاین ها ابلاغ كرده و آن اینكه نباید سن ناوگان وارد شده بیشتر از سال ۱۹۹۸ میلادی یعنی ۲۰ سال باشد اما با عنایت به شرایط كنونی كه درآن قرار داریم، پیشنهاد می شود تسهیلاتی برای شركت های هواپیمایی در نظر گرفته شود.
اسعدی سامانی اظهار نمود: هواپیماهایی كه از نظر پروازهای انجام شده شان قابلیت پرواز دارند، می توانند در ایران مورد استفاده قرار بگیرند و پیشنهاد می شود از این منظر دستگاه های متولی سخت گیری چندانی نداشته باشند. بعنوان مثال هواپیمای مسافری كه ۱۰ سایكل پرواز انجام داده است و سن بالاتر از ۲۰ سال دارد مشكلی برای پرواز ندارد و بهتر است به آن اجازه واردات داده شود.1398/10/02
23:50:04
5.0 / 5
1769
تگهای خبر: پرواز , دستگاه , شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما