توصیه رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای

مردم سوار ماشینهای پلاك شخصی نشوند

مردم سوار ماشینهای پلاك شخصی نشوند

به گزارش هم پیما رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: اساسا تخلفاتی در زمینه كرایه های بین شهری صورت گرفته است اما از مردم می خواهیم با ماشین های سواری پلاك شخصی سفر نكنند؛ چونكه نمی توان آنها را رصد كرد.


عبدالهاشم حسن نیا در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: اساسا تخلفاتی در زمینه كرایه وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری صورت گرفته اما تعداد آنها زیاد نیست. در این رابطه حتما با متخلفان برخورد می نماییم.
وی ادامه داد: مشكل اصلی ما دراین زمینه، ماشین های سواری پلاك شخصی است كه غیر قانونی مسافركشی می كنند و بنا بر این از مردم می خواهیم سوار این خودرو ها نشوند و به خاطر كرایه كمتر ریسك استفاده از این خودرو ها را نپذیرند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینكه مردم با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند خودرو های سواری كرایه پلاك عمومی می توانند از خدمات در نظر گرفته شده بهره مند شوند، اشاره كرد: از طرف دیگر سواری های كرایه پلاك عمومی قابل رصد و كنترل بوده و حتی سرعت آنها را هم می توان رصد كرد. بنا بر این است كه طبق گزارش های رسمی موجود، میزان تصادفات جاده ای در سواری های كرایه پلاك عمومی خیلی كم است و عموما شاهد تصادف سواری های پلاك شخصی هستیم.
حسن نیا اعلام نمود: از طرف دیگر سواری های كرایه پلاك عمومی و سرنشینان آنها بیمه هستند و از این جهت می توان مطمئن تر با آنها سفر كرد؛ بدین سبب با عنایت به این مزایا و دیگر خاصیت هایی كه خودرو های سواری پلاك عمومی دارند، از مردم می خواهیم به هیچ وجه از سواری های مسافركش پلاك شخصی برای انجام سفرهای بین شهری خود استفاده نكنند تا بتوانیم بر رفتار و عملكرد رانندگان در همه مسیرها نظارت كافی داشته باشیم و از حقوق مسافران دفاع نماییم.
وی با اشاره به كسانی كه تمایل دارند در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری خدمت كنند، اظهار نمود: ما از این افراد استقبال می نماییم و حتی برای خرید اتوبوس، مینی بوس و سواری كرایه پلاك عمومی به آنها كمك خواهیم كرد و تسهیلاتی را برای آنها در نظر خواهیم گرفت.
منبع:

1398/09/27
15:12:58
5.0 / 5
1827
تگهای خبر: خدمات , سفر , مسافران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما