چه جاده هایی در زمستان بسته نمی شوند؟

چه جاده هایی در زمستان بسته نمی شوند؟

به گزارش هم پیما مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: بر مبنای طرح راهداری زمستانی امسال كه از ۱۵ آذر تا ۱۵ فروردین سال آینده اجرایی می شود، بعضی از راه ها و شریان های اصلی كشور را بعنوان راه های اولویت دار ˮرینگ یكˮ تعریف كرده ایم كه به هیچ وجه نباید در روزهای زمستان مسدود شوند و تردد در آنها باید ساری و جاری باشد.


محمد رودباری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: گرچه همواره در طرح های راهداری زمستانی در سال های گذشته نیروهای این سازمان در آماده باش كامل بودند و برای ما باز بودن همه راه ها و خدمت رسانی به مردم در سفرهای شان مهم بوده است اما امسال حدود هفت استان كشور را بعنوان مناطق اولویت دار و "رینگ یك" در نظر گرفته ایم كه در این محدوده راه ها و شریان های اصلی با مركزیت تهران به هیچ وجه نباید مسدود شود مگر آنكه احتمال به خطر افتادن امنیت و جان مردم باشد.
وی ادامه داد: این استان ها شامل تهران، مازندران، البرز، قم، سمنان و... است و جاده های تهران – كرج، تهران – قزوین، تهران – ساوه، تهران – قم، تهران – سمنان، تهران – فیروزكوه، تهران – قائمشهر، تهران – هراز و تهران – چالوس جزء محورهای شریانی "رینگ یك" تعریف شده اند. در این مناطق بیشتر از ۱۰۰۰ نفر نیروی انسانی و حدود ۸۰۰ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات مختلف را مستقر كرده ایم كه امیدواریم در روزهای اجرای طرح راهداری زمستانی هیچ گاه این جاده ها بسته نشود و بتوانیم آنرا به صورت دائم برای مردم باز نگهداریم.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: به غیر از این مناطق اولویت دار حدود ۴۰ هزار كیلومتر جاده شریانی دیگر را در نظر گرفته ایم كه بعد از "رینگ یك" آنها هم نباید مسدود شوند مگر در شرایط اضطرار؛ این جاده ها عموما شامل بزرگراه ها، آزادراه ها و راه های اصلی منتهی به مراكز استان ها است.
رودباری در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه امسال نسبت به سال قبل چه تفاوتی در اجرای طرح راهداری زمستانی نسبت به سال قبل وجود دارد؟ اظهار داشت: امسال به غیر از در نظر گرفتن مناطق "رینگ یك" و حدود ۴۰ هزار كیلومتر جاده شریانی دیگر، بالغ بر ۹۶۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات و تجهیزات را در ۹۴۰ باب پایگاه زمستانی مستقر كرده ایم و حدود ۱۲ هزار نفر نیروی انسانی برای طرح راهداری زمستانی به صورت ۲۴ ساعته در حالت آماده باش قرار دارند.
وی با اشاره به اینكه آماده باش ۲۴ ساعته این نیروها به صورت شیفتی در نظر گرفته شده و اگر شرایط جوی بگونه ای باشد كه احتمال بارش و بروز مشكل در جاده ها و راه های مواصلاتی وجود داشته باشد همه آنها تا باز شدن آخرین راه روستاها در حالت آماده باش كامل قرار می گیرند.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: یكی دیگر از تفاوت های امسال با سال های گذشته این است كه ضمن ورود حدود ۱۱۴ دستگاه ماشین آلات نو به ناوگان راهداری و حدود ۸۰ پایگاه زمستانی، از راه حدود ۸۰۰ دوربین مستقر در مناطق مخاطره آمیز جاده ها، وضعیت این مناطق را به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته رصد می نماییم و در صورت بروز مشكل راهداران استان ها و مناطق مورد نظر را در جریان قرار خواهیم داد تا به سرعت نسبت به رفع مشكل و بازگشایی مسیر مورد نظر اقدام نمایند.1398/09/11
22:47:20
5.0 / 5
1822
تگهای خبر: دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما