مهر خبر می دهد

تردد كامیون ها در روزهای اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع گردید

تردد كامیون ها در روزهای اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع گردید

به گزارش هم پیما معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: تردد كامیون ها به عراق از ۱۷ مهر تا ۳ آبان امسال از ۴ مرز خسروی، مهران، چزابه و شلمچه ممنوع می باشد.مهران قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه تردد كامیون ها در روزهای اربعین از مرزهای ۴ گانه به سمت عراق ممنوع می باشد، اظهار داشت: این ممنوعیت از ۱۷ مهر شروع شده و تا ۳ آبان ادامه خواهد داشت.
وی افزود: كامیون های صادراتی كه به عراق كالا حمل می كنند، می توانند در این ایام از مرزهای جایگزین استفاده كنند كه شامل مرز باشماق در استان آذربایجان غربی و سه بازارچه مرزی در استان های آذربایجان غربی و كرمانشاه است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان كرد: این سه بازارچه مرزی به ترتیب «كیله» در سردشت آذربایجان غربی و «تیله رش» و «شوشمی» در استان كرمانشاه هستند.
به گزارش هم پیما به نقل از مهر، سال های گذشته در روزهای اربعین تردد كامیون ها به سمت عراق از سه پایانه مرزی مهران در استان ایلام و چزابه و شلمچه در استان خوزستان ممنوع بود اما تردد كامیون ها از پایانه مرزی خسروی برقرار بود چون كه زائرین از مرز خسروی تردد نمی كردند. اما امسال به علت رفع ملاحظات امنیتی، پایانه مرزی خسروی هم برای تردد زائرین بازگشایی شده است؛ ازاین رو كامیون های حامل كالاهای صادراتی به عراق، اجازه تردد از مرز خسروی را هم ندارند.
۲۷ مهر ماه امسال اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است كه به علت پیشبینی سفر حدود ۳ میلیون زائر امسال به عتبات عالیات، امسال برای نخستین بار ۴ پایانه مرزی برای تردد زائرین به عراق در نظر گرفته شده است.

1398/07/01
22:09:51
5.0 / 5
1909
تگهای خبر: بازار , سفر , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما