قوز بالای قوز، مشكل روی مشكل

سرنوشت كشتی بوشهر_دوحه در هاله ای از ابهام!

سرنوشت كشتی بوشهر_دوحه در هاله ای از ابهام!

هم پیما: در صورتیكه قرار بود اولین سفر كشتی بوشهر-دوحه دوم شهریور ماه امسال صورت گیرد، مشكلات زیادی دست به دست هم داد تا نهایتاً مردم این جواب را از مسئولان بشنوند كه كشتی بوشهر-دوحه حركت می كند، اما كِی؟ مشخص نیست.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام قبلی قرار بود اولین كشتی بوشهر-دوحه حركت خویش را دوم شهریور ماه آغاز كند كه به قول سیاوش ارجمند زاده - مدیر كل بنادر و دریانوردی استان بوشهر - این كشتی قابلیت جا به جایی هزار و ۶۰۰ نفر مسافر و دو هزار تن بار را به صورت كانتینری دارد.
با وجود آنكه قیمت بلیط این كشتی و دیگر جزئیات سفر آن كه قرار بود به صورت هفتگی صورت گیرد، مشخص شده بود اما این اتفاق نیافتاد، نهایتاً همین مسئول دولتی به ایسنا اظهار داشت: مشكلاتی برای این كشتی به وجود آمد و در درجه دوم می خواستیم مسافر را هم به صورت همزمان به این سفر برسانیم و قرار بود، آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری این كار را انجام دهند و نسبت به فروش آن اقدام نمایند.
ارجمند زاده در گفت و گو با ایسنا درباره علت تاخیر بیشتر از دو هفته ای حركت این كشتی و آیا این مورد به صورت كلی منتفی شده است یا خیر؟ اضافه كرد: این كه بعد از حدود ۲۰ روز از موعد حركت اولین كشتی ایرانی بوشهر-قطر گذشته و این اتفاق نیفتاده است، علل مختلفی دارد و یكی از آنها مشكلاتی است كه در دوحه به وجود آمده است.
وی افزود: هم اكنون دوحه ترمینال مسافری خویش را بازسازی می كند و قرار شده بزودی عملیات بازسازی تمام شود اما هنوز زمان آنرا نمی دانیم. از جانب دیگر كشتی در نظر گرفته شده باید بتواند از سوخت یارانه ای استفاده نماید و اگر قرار باشد كه سوخت این كشتی با نرخ آزاد محاسبه شود صرفه اقتصادی و مزیتی نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل ندارد، در همین راستا شركت خصوصی مورد نظر پیشنهادات خویش را برای دریافت سوخت یارانه ای عرضه كرده است.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: نمی توانتم این مشكلات را نشانه منتفی شدن پروژه كشتیرانی بوشهر-دوحه قلمداد كنم اما مشكلات بسیاری در این زمینه به وجود آمده و امیدوارم هرچه سریع تر حل شود كه البته زمان آنرا نمی دانم.
منبع:

1398/06/24
20:59:53
5.0 / 5
1945
تگهای خبر: سفر , شركت , فروش , كشتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما