برنامه فتاح برای پلاسكو و آزادراه تهران-شمال

برنامه فتاح برای پلاسكو و آزادراه تهران-شمال

به گزارش هم پیما رئیس جدید بنیاد مستضعفان با تاكید بر اینكه این بنیاد قصد ندارد با دولت رقابت كند و به صورت حتم با دولت فعلی و بعدی هماهنگ عمل خواهد كرد، اظهار داشت: علاوه بر این باید از موازی كاری با بخش خصوصی جلوگیری شود و در عین حال فعالیت ها را به این بخش واگذار نماییم.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در مراسم تكریم ومعارفه روسای بنیاد مستضعفان كه با حضور مقام های كشوری همچون حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در محل ساختمان این بنیاد برگزار شد، اظهار نمود: قصد نداریم جای دولت را بگیریم و نمی دانیم به چه علت مسائلی مطرح می شود كه بنیاد می خواهد جای دولت را بگیرد. بروید و فعالیت های بنیاد را روی ترازو قرار دهید و با دولت مقایسه كنید. به هیچ وجه چنین مسئله ای قابل مقایسه نیست و بنیاد قصد ندارد بجای دولت فعالیت كند.
وی همین طور با اشاره به اینكه مسئله پنهانی در بنیاد مستضعفان وجود ندارد، اشاره كرد: نهادهای بازرسی وجود دارند و ما از شفافیت استقبال می نماییم اما در عین حال نباید همه وقت مدیران ما به مسائل این چنین اختصاص پیدا كند.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به این كه ما نمك خورده امام خمینی (ره) هستیم و تا عمر داریم به ایشان دینمان باقی است اظهار داشت: باید به یاد شهدا باشیم چونكه سر سفره آنها نشسته ایم. بنده همین جا از حسن اعتماد مجدد مقام معظم رهبری، ولی امر مسلمین نسبت به این سرباز، بسیجی و خادم صمیمانه تشكر می كنم وبارها نیز اعلام كردم سرباز نظام هستیم و در هر سنگری كه باشم سربازی می كنم چونكه سنگرها عوض می شوند اما مرام سربازی تغییر نمی كنند.
فتاح افزود: آقای رفیق دوست برای بنیاد مستضعفان زحمت بسیار زیادی كشید، بگذارید هر چه دوست دارند بگویند اما ما می دانیم كه چه زحماتی كشیده شده است. علاوه بر این آقای فروزنده نیز كارهای بسیاری انجام دادند كه هم اكنون مبنای درآمدزایی شده است. بنده روز گذشته امانت خود در كمیته امداد امام خمینی (ره) را به فردی پاكدست و خوش نام به نام آقای بختیاری واگذار كردم و امروز خوشحالم كه پرچم بنیاد مستضعفان را از آقای سعیدی كیا می گیرم و اعلام می كنم كه وی در حكم استاد بنده است و ما همواره كوشیدیم اخلاق دولت مردی را یاد بگیریم.
وی با اشاره به این كه عملكرد بنیاد مستضعفان طبق اساس نامه است و اگر دفتر مقام معظم رهبری نیز نظری دارند باید در متن اساس نامه گنجانده شود اظهار داشت: دوستان ما در هیات امنا طبق برنامه سه ساله و برنامه های قبلی عمل كرده اند و بنده نیز امانتی را از بنیاد مستضعفان تحویل می گیریم وتصورم بر این است كه با عنایت به تازه نفس بودن سرعت فعالیت ها در این بنیاد افزایش می یابد و باید تاكید نماییم انصافا بنیاد طی سال های اخیر چابك شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان با تاكید بر این كه از اول تا اخر بسیجی بودم و تجربه اندكی دارم هر چند كه به اندازه سعیدی كیا نیست اظهار داشت: چهار سال در وزارت نیرو خدمت گذاری كردم و پنج سال در بنیاد تعاون بودم و بیشتر از چهار سال نیز در كمیته امداد نیز خدمت گذاری كردم. علاوه بر این با بنیاد مستضعفان نا آشنا نیستم.
فتاح با تاكید بر این كه در بنیاد مستضعفان امانتی بر دوش و سر ما قرار گرفته كه باید بند بند آن اجرا شود اظهار نمود: تمام تلاشمان بر این خواهد بود كه همانند آن چه در حكم مقام معظم رهبری قرار گفته بنیاد مستضعفان با مدیریتی جهادی، ولایی و ارزشی همراه با جوان گرایی اداره شود و علاوه بر این تجربه پیشكسوتان مسئله ای است كه به آن توجه می شود.
وی با اشاره به این كه بنیاد مستضعفان باید از عرصه های زیان ده بیرون رود اشاره كرد: امكان دارد كاری در بنیاد صورت گیرد كه در تعارض با روح انقلاب باشد كه در این رابطه دفتر مقام معظم رهبری نیز نظری را ارائه كند كه در این زمان ما محترمانه می توانیم كنار بكشیم.
وی اضافه كرد: باید سود و زیان در بنیاد مستضعفان تعریف شود و در عین حال بدانیم برخی فعالیت ها اجتماعی است و سود ما در توجه به مسائل اجتماعی و سرمایه های این حوزه قرار دارد تا از تبدیل هزینه های اجتماعی به ضرر و زیان جلوگیری نماییم.
بنیاد مستضعفان صرفا یك بنیاد اقتصادی نیست
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به مقوله سود در بنیاد اظهار داشت: این كه سودهای به دست آمده در بنیاد صرف چه بخشی می شود مسئله ای است كه بطور دقیق تعریف خواهد شد این كه به محرومیت ها دقت كنیم، آزاد راه یا اتوبان بسازیم و یا این كه به بخش های دیگری دقت نماییم. اساسا با عنایت به نظر مقام معظم رهبری اولویت بنیاد رسیدگی به محرومان و توانمند سازی آنها است و بنیاد مستضعفان صرفا یك بنیاد اقتصادی نیست.
فتاح با تاكید بر این كه سازمان صدا وسیما نباید بنیاد مستضعفان را تنها بگذارد و از آنها درخواست می نماییم همانند همكاریشان در كمیته امداد امام خمینی با بنیاد مستضعفان همكاری كنند اظهار داشت: این یك وظیفه ملی است و اساسا باید مد نظر قرار گیرد.
وی با اشاره به این كه بنیاد مستضعفان یك نهاد عمومی غیر دولتی تعریف شده است اظهار داشت: آیا ما نهاد عمومی غیر دولتی هستیم یا بنیاد مستضعفان نهادی انقلاب اسلامی است. بطور حتم بنیاد مستضعفان وابسته به تبار شهدا و امام خمینی (ره) است.
تمامی پروژه های نیمه تمام فعلی در بنیاد مستضعفان تكمیل خواهد شد
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان این كه تمامی پروژه های نیمه تمام فعلی در بنیاد مستضعفان تكمیل خواهد شد و هر تصمیمی كه سعیدی كیا اتخاذ نموده تصمیم ما است، اظهار نمود: رئیس سابق بنیاد عزیز ما، مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران است و ما پروژه ای را تعطیل نمی گذاریم اما در مورد اولویت بندی پروژه ها هیئت امنا تصمیم گیری می كنند و در مورد پروژه های جدید تعمل خواهیم كرد پروژه های قبلی ادامه خواهند یافت در این بین سرعت پروژه ها مهم ترین مسئله است و بر این مسئله تاكید داریم باید از اموال و دارایی های بنیاد با جدیت محافظت گردد.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت آزاد راه تهران شمال اعلام نمود: طی دو روز آینده بازدیدی از آزاد راه تهران شمال با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت و تلاش خواهیم كرد این آزاد راه به سرعت طبق برنامه ریزی زمان بندی شده صورت گیرد چونكه بنیاد مستضعفان در كنار دولت و وزارت راه است.
نمی توانم زمان اتمام پروژه پلاسكو را اعلام كنم
فتاح همین طور در مورد وضعیت پلاسكو نیز بیان كرد: ساختمان پشتی پلاسكو در حال بازسازی است و ۲۵۰ نفر نیز در ساختمان جدید مجوز دریافت نمودند و فعالیت ها در این خصوص در حال انجام می باشد بزودی با نمایندگان صنف جلسه برگزار می نماییم و به آنها اطمینان می دهیم تا پروژه به اتمام نرسیده بنیاد مستضعفان مسئول است.
وی افزود: پلاسكو نكاتی دارد كه باید مدنظر قرار گیرد و در نخستین فرصت در محل پلاسكو حضور خواهیم یافت.
فتاح در مورد اتمام پروژه پلاسكو طبق زمان بندی اعلام شده تا اختتام مهر ماه ۱۳۹۹ اعلام نمود: هم اكنون نمی توانیم زمانی را اعلام نماییم كه شرمنده شویم اما هر طور شده پلاسكو را به اتمام خواهیم رساند.1398/05/03
11:32:45
5.0 / 5
1828
تگهای خبر: ارز , جت , ساخت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما