وضعیت دو فرودگاه آبادان و اهواز بعد از وقوع زلزله خوزستان

وضعیت دو فرودگاه آبادان و اهواز بعد از وقوع زلزله خوزستان

هم پیما: بعد از وقوع زلزله 5.7 ریشتری در مسجد سلیمان، دو فرودگاه آبادان و اهواز با مشكلی مواجه نشدند و آماده پذیرش بالگرد و هواپیماهای امدادی هستند و علاوه بر این پروازهای مسافری در آنها طبق برنامه انجام می شود.


فرشید گلیج – مدیركل دفتر مقررات فرودگاهی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران – در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با آخرین وضعیت فرودگاه های خوزستان بعد از وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در مسجد سلیمان اظهار نمود: دو فرودگاه آبادان و اهواز بعد از وقوع زلزله با هیچ مشكلی مواجه نشدند و آماده پذیرش بالگرد و هواپیماهای امداد و نجات را دارند و پروازهای مسافری همچون پرواز زائران حج تمتع نیز طبق برنامه صورت خواهد گرفت.
وی افزود: بعد از وقوع زلزله بلافاصله جلسه اضطراری كارگروه تخصصی – فرعی مدیریت بحران و كمیته پدافند غیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام شد و گزارش های مربوط به دو فرودگاه آبادان و اهواز بعنوان زیرمجموعه این شركت وصول شد.
گلیج با اشاره به این كه دو دستور در این نشست اضطراری صادر شد، بیان كرد: تست های فوق العاده فرودگاهی شامل آب، برق و سیستم های ناوبری ستاندن و معلوم شد كه فرودگاه مشكلی ندارد و علاوه بر این دستور اعلام آماده باش مسئولان فرودگاه به منظور عملیاتی نگه داشتن فرودگاه در شبانه روز داده شد چونكه احتمال افزایش ترافیك به این دو فرودگاه وجود دارد.
بگفته مدیركل دفتر مقررات فرودگاهی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گزارش های مربوط به وضعیت فرودگاه های آبادان و اهواز به سازمان امداد و نجات و دفتر مقررات و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی نیز ارائه شده است.
وی در مورد خسارات وارده به فرودگاه های اهواز و آبادان نیز اشاره كرد: هیچیك از این فرودگاه خسارت ندیده بلكه صرفاً ۲۰ ثانیه در زمان وقوع زلزله آن هم در نقاطی مانند برج مراقبت با لرزش مواجه گشتند و هم اكنون هر دو فرودگاه آمادگی كامل دارند كه در صورت قطعی برق با استفاده از موتورهای دیزل برق خودرا نیز تأمین كنند.
منبع:

1398/04/18
14:44:54
5.0 / 5
2046
تگهای خبر: بالگرد , پرواز , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما