ایجاد بیشتر از ۶۰ هزار شغل در بخش تعاون طی سال ۹۷

ایجاد بیشتر از ۶۰ هزار شغل در بخش تعاون طی سال ۹۷

هم پیما: طبق گزارش های به دست آمده از مركز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، پارسال ۳۸۵۷ شركت تعاونی جدید تاسیس شده كه برای ۶۱۹۸۶ نفر شغل به وجود آورده است.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، سهم تعاونی های در حال بهره برداری نسبت به تعاونی های فعال در تابستان سال قبل ۱۳.۴ درصد و در پاییز سال قبل ۱۴.۱ درصد بوده كه ۰.۷ درصد رشد را نشان داده است اما سهم تعاونی های در دست اجرا نسبت به تعاونی های فعال در تابستان سال قبل ۸۶.۶ درصد و در پاییز سال قبل ۸۵.۹ درصد بوده است كه از كاهش ۰.۷ درصدی حكایت دارد.


سهم تعاونی های فعال نسبت به كل تعاونی های ثبت شده در تابستان سال قبل باز ۴۳ درصد بوده كه در پاییز سال قبل به ۴۲.۸ درصد رسیده و كاهش ۰.۲ درصدی را نشان داده است.
همین طور در تابستان سال ۱۳۹۷ سهم تعاونی های فعال بانوان نسبت به كل تعاونی های فعال ۱۶.۴ درصد بوده كه در پاییز سال ۹۷ با ۱.۵ درصد كاهش به ۱۴.۹ درصد رسیده كه كاهش فعالیت تعاونی های بانوان را به دنبال داشته است.

بر اساس گزارش های ستاندن شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۸۵۷ شركت تعاونی جدید در كشور برای انجام فعالیت های مختلف كسب و كار ثبت و تشكیل شده است؛ بطور متوسط روزانه بیشتر از ۱۱ تعاونی در كشور تشكیل و ثبت شده كه وضعیت فعالیت آنها در حال بهره برداری یا در دست اجرا است.

تعداد كل اعضای این تعاونی ها، ۷۲۳۲۴ نفر و تعداد شاغلین ۶۱۹۸۶ نفر است كه با سرمایه اولیه حدود ۸۸۹ میلیارد ریال تشكیل شده اند. استان های فارس با ۴۲۱ تعاونی و خراسان رضوی با ۳۴۶ تعاونی بیشترین تعداد تعاونی تشكیل و ثبت شده را به خود اختصاص داده اند.بیشترین تعداد تعاونی تشكیل و ثبت شده متعلق به فعالیت های كشاورزی با ۱۱۹۰ تعاونی و صنعت با ۹۶۲ تعاونی است. بیشترین تعداد اعضا باز به تعاونی های دارای فعالیت كشاورزی با ۱۶۷۹۹ نفر و سایر فعالیت های خدمات عمومی و اجتماعی با ۱۱۷۴۵ نفر اختصاص دارد.

بیشترین تعداد شاغلین هم مربوط به تعاونی های دارای فعالیت كشاورزی و صنعت بوده كه در تعاونی های كشاورزی تعداد اشتغال ۱۵۳۳۳ و در تعاونی های صنعتی ۱۴۲۹۰ نفر است.

در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۸۱ تعاونی و پنج اتحادیه در كل كشور به ثبت رسیده است كه تعداد تعاونی ها نسبت به بهمن ماه سال ۱۳۹۷ كه ۳۷۵ واحد بوده افزایشی معادل ۲ درصد و نسبت به اسفند ماه سال ۱۳۹۶ كه ۴۳۲ واحد بوده، كاهشی معادل ۱۲ درصد داشته است.
1398/01/20
15:23:04
5.0 / 5
2338
تگهای خبر: اشتغال , جت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما