معاون شهردار تهران:

عمر مفید آسفالت ۱۰سال است، مصرف سالانه یك میلیون تن آسفالت درتهران

عمر مفید آسفالت ۱۰سال است، مصرف سالانه یك میلیون تن آسفالت درتهران

هم پیما: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینكه عمر مفید آسفالت های تولیدی كارخانه های شهرداری تهران ۱۰ سال است، اظهار داشت: برای افزایش عمر آسفالت به استفاده از زیرسازی بتنی روی آورده ایم.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، ایرج معزی در حاشیه افتتاحیه دهمین نمایشگاه قیر، آسفالت، سیمان و مشتقات وابسته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یكی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی در شهر تهران، آسفالت است و قیر باز یكی از مهمترین مواد اولیه تولید آسفالت به حساب می آید كه اهمیت استفاده از تكنولوژی های جدید در تولید این محصولات را نشان داده است.
وی با تاكید بر اینكه تمام تلاش ما این است كه آسفالت با كیفیت مناسب را در اختیار شهروندان تهرانی قرار دهیم، اظهار داشت: از همین رو از فناوری های نوین در تولید قیر آسفالت استفاده می نماییم.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران افزود: سالانه یك میلیون تن آسفالت در شهر تهران مصرف می نماییم كه بخش بزرگی از منبع تامین این میزان آسفالت كارخانه های اختصاصی شهرداری تهران و بخشی دیگر از كارخانه های خصوصی برآورد می شود.
معاون شهردار تهران عمر مفید آسفالت های مصرفی در سطح شهر را ۱۰ سال عنوان نمود و اضافه كرد: اما برای رسیدن به این میزان عمر مفید نیاز به اصلاح زیرسازی برخی معابر شهری داریم.
معزی اشاره كرد: قیمت قیر امسال افزایش یافت بنا بر این برای كاهش مصرف قیر به استفاده از فناوری های نوین در زیرسازی معابر روآورده ایم كه نمونه آن استفاده از بتن در زیرسازی بخش انتهایی بزرگراه صیاد شیرازی در تهران است اما تابحال در سطح شهر تهران رویه بتونی برای معابر نداشته ایم.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره محل تامین قیر مصرفی در شهرداری تهران اظهار داشت: بعضی از قیر مورد نیاز را از بورس كالا و بخشی دیگر را خریداری می نماییم.

1397/11/23
14:28:54
5.0 / 5
1963
تگهای خبر: تولید , ساخت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما