با تكمیل ۱۵ هزار كیلومتر جاده تا پایان دولت

راه برای روستاییان باز میگردد

راه برای روستاییان باز میگردد

هم پیما: بر طبق لایحه بودجه نمایش شده از طرف دولت به مجلس شورای اسلامی، توسعه و تكمیل راه های روستایی و روكش آسفالت راه هایی روستایی تا آخر سال ۱۳۹۹ با اعتباری معادل ۴۰۰۰ میلیارد تومان به انجام خواهد رسید.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در طرح توسعه و تكمیل راه های روستایی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ كه توسط وزارت راه و شهرسازی مدنظر قرار می گیرد توسعه و تكمیل راه های روستایی به میزان ۱۵ هزار و ۵۰۰ كیلومتر و روكش آسفالت راه های روستایی به میزان ۱۰۳ هزار كیلومتر در دستور كار قرار دارد. پروژه ای كه از سال ۱۳۹۵ شروع شده و اتمام آن در سال ۱۳۹۹ پیش بینی شده است و در این رابطه تغییری نسبت به قانون بودجه سال جاری پیش نیامده است.

براساس عملكرد دوران پنجم توسعه و پیش از آن رقمی معادل ۲۲۲۹ میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان در این طرح هزینه شده است و در سال ۱۳۹۶ اعتباری معادل ۲۴۲ میلیارد تومان به این دو پروژه تخصیص یافته است.

براساس ابلاغیه سال جاری، قرار بر این است كه ۱۳۲ میلیارد تومان به منظور ادامه این پروژه اختصاص پیدا كند و برای سال ۱۳۹۸ باز رقمی معادل ۱۳۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

به منظور توسعه و تكمیل راه های روستایی طی سال های آتی و تا آخر سال ۱۳۹۹ اعتباری معادل یك هزار و ۲۶۶ میلیارد و ۸۱۸ میلیون تومان پیش بینی شده است و جمع اعتبار كل این پروژه رقمی معادل ۴۰۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، یكی از مهمترین نیازهای روستا نشینان بحث حمل و نقل و ارتباط با مناطق شهری است. وجود راه ها و جاده های امن و مناسب یكی از مهمترین زیرساخت های توسعه در یك منطقه بشمار می رود و این امر در مناطق روستایی بسیار لزوم دارد چونكه راه های روستایی حلقه اتصال روستاییان با شهرها برای عرضه محصولات دامی و كشاورزی است و به وضوح روشن است كه عدم وجود زیرساخت های ارتباطی نقشی اثرگذار در توسعه نیافتن مناطق روستایی دارد و بالعكس توسعه و بهبود راه های ارتباطی در روستاها به شكوفایی و رشد هر چه بیشتر این مناطق منجر میگردد.
1397/10/20
16:04:17
5.0 / 5
2259
تگهای خبر: توسعه , ساخت , محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما