معماران بزرگ دنیا بزودی به تهران می آیند

معماران بزرگ دنیا بزودی به تهران می آیند

به گزارش هم پیما دبیر اجرایی پنجمین همایش بناهای فاخر و پایدار اظهار داشت: آثار معماران برجسته كشور با حضور معماران صاحب سبك دنیا بزودی در تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، مهدی علم بیگی در جمع خبرنگاران از برگزاری نمایشگاه آثار معماران بزرگ ایران در آینده ای نزدیك در تهران اطلاع داد و اظهار داشت: این برنامه در تمایز معماری فاخر و تعریف شاخص از جامعه واقعی معماری در سالن اجلاس سران برگزار گردید.
علم بیگی همینطور از برنامه نمایشگاه معماری تهران و دعوت از معماران صاحب سبك دنیا رونمایی نمود و دغدغه ها، چالش ها و كمبودهای آموزش معماری را برشمرد.
در ادامه این همایش پنل تخصصی الگوپذیری در معماری با عنوان اصالت ایده یا جریان باز اندیشه بین استادان و پژوهشگران معماری همچون مهرداد جاویدی نژاد، بهروز منصوری، علیرضا امتیاز و شاهین حیدری برگزار گردید و هریك از این معماران دیدگاه فلسفی، اجتماعی و تجربی خویش را در حوزه معماری تشریح كردند.
در آخر این پنل، مهرداد زواره محمدی از قوانین مدون و مصوب كپی رایت در ایران و جهان به حاضران مطالبی عرضه كرد و راهكارهای مقابله با آن پرداخت.
در این همایش، دومین دوره تجلیل از چهره های ماندگار هنر و معماری كشور برگزار و از مهدی حجت، سیاوش تیموری و اصغر ساعد سمیعی به علت سال ها تدریس، بسط و تدوین ضوابط معماری فاخر بعنوان چهره های ماندگار رشته معماری كشور در سال ۹۷ با حضور زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران و شاهین حیدری رئیس دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تجلیل شد.

1397/09/21
21:21:52
5.0 / 5
1863
تگهای خبر: آموزش , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما