از سوی محققان كشور صورت گرفت

حل مشكل یافتن جای پارك با هوش مصنوعی بعلاوه فیلم

حل مشكل یافتن جای پارك با هوش مصنوعی بعلاوه فیلم

هم پیما: محققان یكی از شركت های استارت آپی با تاكید بر تكنولوژی هوش مصنوعی راهكاری را عرضه كردند كه در این راهكار الگوریتمی استفاده شده است كه تنها با یك حسگر طراحی شده توسط این گروه، قادر به تشخیص پر یا خالی بودن 100 جای پارك است.مهندس جواد فیوضی، مدیر پروژه این طرح در گفت وگو با ایسنا، از عرضه الگوریتمی برای یافتن جای پارك خودروها اطلاع داد و اظهار داشت: به تازگی گروهی از دانشجویان هندی در آمریكا با استفاده از یادگیری عمیق كه شاخه ای از یادگیری ماشین است، الگوریتمی را برای رفع معضل پاركینگ عرضه كرده اند كه ما هم در مطالعات خود به این الگوریتم دست یافتیم.

این محقق تصریح كرد كه طرح این شركت از لحاظ دقت الگوریتم و معماری شبكه عرضه شده نسبت به طرح دانشجویان مذكور پیشرفته ­تر است.

وی هدف این تیم تحقیقاتی را عرضه خدمات ارزشمند به مردم در جهت تحقق شهر هوشمند دانست و افزود: بر این اساس در تلاش هستیم با خدماتی كه عرضه می دهیم، بتوانیم معضلات ناشی از پاركینگ را در ایران و حتی دیگر كشورهای جهان كاهش دهیم.

فیوضی كاهش آلودگی هوا، كاهش ترافیك شهری، كاهش زمان اتلافی جهت پیدا كردن جای پارك و كاهش مصرف سوخت را به علت بهره مندی از سیستم هوشمند از دستاوردهای این طرح عنوان نمود.

این محقق تصریح كرد: بعد از تحقیقات انجام شده به سیستم كاملی دست یافتیم كه شامل اپلیكشن موبایل جهت نمایش وضعیت پاركینگ های حاشیه ای و حسگر هوشمند برای انجام عملیات تشخیص پر یا خالی بودن محل پاركینگ است.

وی خدمات اپلیكشن موبایل را شامل "تشخیص فضای خالی پارك در سطح شهر"، "نمایش آنلاین و بلادرنگ وضعیت پاركینگ های حاشیه ای و عمومی بر روی نقشه"، "مسیریابی از موقعیت فعلی تا پاركینگ"، "نمایش ترافیك مسیر و تخمین زمان تقریبی رسیدن به محل پارك"و "پرداخت هزینه پاركینگ به صورت آنلاین" دانست.

فیوضی با تاكید بر اینكه این طرح در مرحله نهایی است و به منظور تجاری سازی با شهرداری ­ها و سازمان ­های مرتبط وارد مذاكراتی شدیم، ولی متاسفانه فعلا نسبت به دستاوردهای این تحقیقات توجهی صورت نگرفته است، امیدواریم كه مسئولین برای عرضه این خدمات با ما همكاری كنند.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، طرح پیشنهادی تحت مدیریت مهندس رضا پورانی (مدیرعامل) این شركت استارت آپی و با همكاری دانشجویان جوان و تحصیلكرده دانشگاه های كشور اجرایی شده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/08/26
18:36:35
5.0 / 5
1681
تگهای خبر: ارز , خدمات , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما