عضو هیأت مدیره راه آهن:

حیات شركت راه آهن و بخش خصوصی به یكدیگر گره خورده است

حیات شركت راه آهن و بخش خصوصی به یكدیگر گره خورده است

هم پیما: عضو هیئت مدیره راه آهن اظهار داشت: باید متناسب با شرایط موجود، برنامه ریزی های جدیدی طراحی شود تا مسیرها كوتاه تر و تصمیم گیری ها سهل تر شود و تعامل میان راه آهن و بخش خصوصی افزایش یابد.به گزارش هم پیما به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی در نشست هم اندیشی بررسی ظرفیت های موجود در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ و برنامه ششم توسعه، با بیان این مطلب اضافه كرد: حل خیلی از مشكلات موجود در صنعت ریلی، یك شبه حاصل نمی گردد و نیازمند حوصله، تدبیر و پشتكار است.
وی افزود: در سال های اخیر خیلی از مشكلات صنعت ریلی، حل و گشایش های زیادی با همراهی دولت حاصل شده است.
رسولی با بیان لزوم همفكری راه آهن با بخش خصوصی ریلی، افزود: همواره همراهی این دو بخش نتیجه بخش بوده و اگر در طرح مسائل و مشكلات در فضای صمیمی و همدلی فعال تر عمل نماییم، زودتر به نتیجه می رسیم.
عضو هیئت مدیره راه آهن تشریح كرد: عملیاتی شدن خیلی از مصوبات و قوانین در زمینه حمل ونقل ریلی بستگی به پیگیری فعالان بخش خصوصی ریلی دارد كه نمونه این امر در حل مشكل مالیات بر ارزش افزوده مشهود است.
وی به ظرفیت های قانونی بودجه درسال ۹۷ اشاره و تاكید كرد: اگر از ظرفیت ها استفاده نكنیم، نمی توانیم در سال ۹۸ خواهان تمدید یا افزایش كمك ها شویم، از این رو اقدام ها طبق بودجه سال و با اختیارات قانونی باید با جدیت دنبال شود تا بتوانیم سال آینده، آنرا توسعه دهیم و از نتایج آن كشور و مردم عزیز را بهره مند سازیم.
رسولی با طرح بعضی از ظرفیت ها در قانون برنامه بودجه و سایر قوانین همچون قانون برنامه ششم توسعه و قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی كشور و قانون احكام دائمی برنامه های توسعه كشور و با تشریح موارد مندرج در آن، اظهار داشت: میزان مطالبات شركت ها از دولت و بدهی های دولت به شركت های خصوصی بر مبنای ارقام اعلام شده توسط ذینفعان تابحال ۸۶ میلیارد تومان اعلام شده اما شركت ها می توانند با استفاده از ظرفیت بند «و» تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ برای دریافت مطالبات خود از دولت اقدام نمایند و راه آهن در چارچوب قوانین و مقررات، آمادگی هرگونه همكاری در این زمینه با شركت ها را دارد.
وی همینطور با تشریح سبد منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷، مخاطب این قانون را شركت ها و فعالان بخش ریلی دانست و با بیان آمادگی دفتر برنامه ریزی و بودجه و سایر دفاتر و معاونت های راه آهن برای مساعدت با بخش خصوصی ریلی از شركت ها خواست تا با عرضه طرح ها و پروژه های خود از این منابع استفاده كنند.
این مقام مسئول در شركت راه آهن با اشاره به اینكه حیات این شركت و بخش خصوصی به یكدیگر گره خورده، اضافه كرد: همه باید به سمت تعادل برویم و با همدلی و مشاركت و رعایت منافع ملی و بنگاهی در كنار هم از ظرفیت های موجود حداكثر استفاده را داشته باشیم.

1397/08/02
22:15:24
5.0 / 5
1648
تگهای خبر: ارز , توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما