معاون وزیر كار اعلام كرد

۱۵ درصد عرضه محصولات پتروشیمی در دست تعاونی ها

۱۵ درصد عرضه محصولات پتروشیمی در دست تعاونی ها

هم پیما: معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از فعالیت ۲۱۰۰ شركت تعاونی در بخش پتروشیمی اطلاع داد و گفت این تعداد تعاونی ۱۳ درصد تعاونی های صنعتی ایران را در بر می گیرند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، سید حمید كلانتری در همایش نقش تعاونی ها در حمایت و تامین مالی صنایع پتروشیمی اظهار نمود: هم اكنون ۱۰۸ تعاونی تامین نیاز تولیدكنندگان و مصرف كنندگان داریم كه ۵۴۸۰ واحد صنعتی را تحت پوشش خود درآورده اند.

وی اضافه كرد: ۹۹ هزار بنگاه تعاونی در سطح كشور در حوزه های مصرف، مسكن، صنعت، كشاورزی، حمل و نقل و پتروشیمی مشغول فعالیتند كه فارغ از تعاونی های سهام عدالت، ۱۱ میلیون نفر در عضویت آنها هستند.

معاون امورتعاونی های وزارت كار ۱۵ درصد عرضه محصولات پتروشیمی را متعلق به تعاونی ها دانست و اظهار داشت: این سهم باید افزایش یابد و تعاونی های بیشتری در این حوزه فعال شوند تا هم سیاست های اصل ۴۴ بهتر به اجرا درآید و هم خصوصی سازی واقعی شكل بگیرد.

كلانتری در عین حال انجام فعالیت های اقتصادی در قالب حركت های جمعی را باعث كاهش قیمت تمام شده، رقابت پذیری بهتر و فروش توآم با بازاریابی و عرضه مناسب دانست و اظهار داشت: چرا وقتی قیمت دلار متغیر می گردد مواد اولیه واحدهای پایین دست را با استفاده از تعاونی ها تامین نمی نماییم كه ارزان تر در آید؟ ما آنرا صادر می نماییم كه ارز بیشتری به دست بیاوریم و تولید داخل را زمین گیر می نماییم.

وی اضافه كرد: باید به صنایع پایین دستی پتروشیمی توجه بیشتری نماییم چون وقتی سیاست ما نگاه حداكثری به صنایع پایین دستی باشد باعث رونق آنها می گردد و در نتیجه مواد اولیه وارداتی را خودمان در داخل تولید می نماییم و پشتیبانی از كالای ایرانی به معنای واقعی اتفاق می افتد.

به گفته معاون وزیر تعاون، نظام سیاست گذاری كشور باید به ارزش افزوده و گسترش صنایع پایین دستی توجه ویژه ای داشته باشد و سهم تعاونی های تامین نیاز در بازار محصولات پتروشیمی و صادرات آن گسترش یابد.

كلانتری اضافه كرد: در شرایطی كه اقتصاد ایران وابسته به نفت و درآمدهای نفتی است باید تعاونی ها را در این حوزه فعال نماییم و زمینه انتقال دانش و تجربه به آنها را در این زمینه به وجود آوریم.

وی ابراز امیدواری كرد: با تولید سه جانبه گرایی میان دولت، بخش تعاونی و خصوصی و تولیدكنندگان، زمینه پیوند میان تعاون، بورس و پتروشیمی فراهم گردد و تعاونیها سهام واحدهای پتروشیمی را خریداری كنند.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، همایش تولید و توسعه پایدار، صنایع پایین دستی پتروشیمی و تعاون، تركان مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد، مدیرعامل بورس كالا، جمعی از نمایندگان مجلس و معاونان و مسئولان بخش تعاون، بورس و پتروشیمی در برج میلاد برگزار گردید. در این همایش همینطور از معاون امور تعاون وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی به پاس خدمات صادقانه از جانب نمایندگان بخش تعاون تقدیر به عمل آمد. وی پیشتر از تقدیم استعفای خود در جهت اجرای قانون منع بكارگیری بازنشستگان اطلاع داده بود.1397/07/25
17:33:20
5.0 / 5
1627
تگهای خبر: ارز , بازار , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما