معاون وزیر راه خبر داد:

سازمان بنادر به دنبال تولید ظرفیت های جدید حمل و نقل كانتینری

سازمان بنادر به دنبال تولید ظرفیت های جدید حمل و نقل كانتینری

هم پیما: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: به دنبال سهم بیشتر از بازار حمل و نقل كانتینری در منطقه هستیم.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در مورد ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی این سازمان، اضافه كرد: اقدامات مناسبی به منظور تولید تعامل بین شهرهای بندری و بنادر تجاری صورت و انعقاد قرارداد در این رابطه در دستور كار قرار گرفته است تا شاهد تعامل حداكثری ۱۵ بندر و ۱۲ شهر بندری باشیم.
وی خاطرنشان كرد: همچون اقدامات دیگری كه در دستور كار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد افزایش سهم حمل و نقل دریایی، اعمال هرچه بیشتر حاكمیت دریایی، ارتقای ایمنی دریانوردی و توجه به محیط زیست دریایی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر استفاده از ظرفیت های سواحل مكران، تصریح كرد: از بندر جاسك بعنوان ظرفیت جدید بنادر در سواحل مكران استفاده خواهد شد و مطالعات در این رابطه در حال انجام می باشد. ازاین رو یكی از بنادر بزرگ كشور در سواحل مكران جانمایی می گردد تا از ظرفیت های بندری به نحو مطلوب استفاده نماییم و در این رابطه باید دسترسی پسكرانه ای مناسبی برای جاسك در بخش جاده و ریل تولید شود.
وی در مورد افزایش سهم ریل در بنادر كشور اظهار داشت: در این حوزه اقدامات برجسته در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری صورت گرفته است و تعامل بسیار مطلوبی با راه آهن وجود دارد و همینطور در زمینه توسعه زیرساخت های ریلی در بنادر كشور قراردادی با مشاوران مطرح بین المللی منعقد شده است و مرحله دوم طرح جامع بنادر بازرگانی هم مد نظر قرار گرفته است كه سهم قابل توجهی در توسعه زیرساخت های ریلی بنادر خواهد داشت.

1397/07/01
00:17:53
5.0 / 5
1635
تگهای خبر: بازار , بندر , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما