رییس بنیاد مسكن خبر داد

پیشرفت ۵۴ درصدی بازسازی ۳۰ هزار واحد مسكونی زلزله زده كرمانشاه

پیشرفت ۵۴ درصدی بازسازی ۳۰ هزار واحد مسكونی زلزله زده كرمانشاه

هم پیما: رئیس بنیاد مسكن كشور اظهار داشت: تا پیش از فصل زمستان بازسازی تمام واحدهای روستایی خسارت دیده بر اثر زلزله در استان كرمانشاه تمام خواهد شد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، تابش در آیین افتتاح پنج هزارمین واحد مسكونی روستایی بازسازی شده استان كرمانشاه كه امروز (۹ مرداد) با حضور معاون اول رئیس جمهور در روستای شیرین آب قصرشیرین برگزار شد، با اشاره به زلزله ۲۱ آبان سال قبل استان كرمانشاه، اظهار نمود: دو ماه اول پس از زلزله را مشغول امداد و نجات و اسكان اضطراری بودیم و بعد از آن درگیر پروژه بزرگ اسكان موقت شدیم.
به قول رئیس بنیاد مسكن، فقط در مناطق روستایی كار اسكان موقت برای ۱۵ هزار خانوار انجام شد و پنج هزار نفر هم كمك بلاعوض اسكان موقت دریافت نمودند و در مناطق شهری هم كار اسكان موقت به بهترین شكل انجام شد.
وی ادامه داد: با اقدامات خوبی كه در اسكان موقت انجام شد زمستان كم مسئله ای را پشت سر گذاشتیم.
تابش با اشاره به اینكه كار اسكان دائم عموما از اردیبهشت آغاز شد، عنوان كرد: در این مدت كوتاه كار بازسازی ۳۰ هزار واحد صدمه دیده كه حدود ۲۲ هزار مورد آن روستایی و هشت هزار مورد آن شهری است شروع شده و ۵۳ تا ۵۴ درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
وی بر ضرورت تسریع در روند بازسازی تصریح كرد و اضافه كرد: در كنار این موارد حدود ۵۴ هزار واحد تعمیری هم داشتیم كه تابحال كار تعمیر ۴۸ هزار واحد شهری و روستایی انجام شده و مابقی در دست انجام است.
رئیس بنیاد مسكن كشور پیش بینی نمود، بازسازی واحدهای مسكونی روستایی مناطق زلزله زده تا پیش از زمستان و واحدهای شهری تا آخر امسال یا نهایتا اوایل سال آینده به اتمام برسد.
تابش از پرداخت حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان پول برای بازسازی مناطق زلزله زده استان اطلاع داد و یادآوری كرد: نزدیك به ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان از این رقم كمك بلاعوض بوده است.
به قول این مسئول، در مجموع نزدیك ۲۷۰۰ میلیارد تومان منابع برای كمك به بازسازی مناطق زلزله زده كرمانشاه از جانب دولت تصویب شده كه۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان آن بلاعوض است.
تابش كمبود اعتبار را مهمترین مشكل بازسازی مناطق زلزله زده دانست و تصریح كرد: درخواست ما افزایش تسهیلات و خصوصا كمك های بلاعوض شد.
رئیس بنیاد مسكن كشور از حضور به موقع مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و سایر مسئولین كشور در مناطق زلزله زده قدردانی كرد و اظهار داشت: خود مردم هم برای كار بازسازی به خوبی پای كار بودند.
تابش از همكاری بانك ها برای پرداخت این حجم از تسهیلات هم قدردانی كرد.1397/05/10
16:07:17
5.0 / 5
1909
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما