شمارش معكوس برای جاده چالوس

شمارش معكوس برای جاده چالوس

هم پیما: مدیرعامل شركت آب منطقه ای استان البرز از اتمام ساخت تونل انتقال آب رودخانه كرج به تهران اطلاع داد و اظهار داشت: انتقال تونلی آب رودخانه كرج به تهران باید به گونه ای باشد كه به اقتصاد و محیط زیست رودخانه لطمه ای وارد نشود.


داوود نجفیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در مورد آخرین وضعیت تونل انتقال آب رودخانه كرج به تهران اظهار داشت: ساخت این تونل به آخر رسیده اما هنوز تصفیه خانه شماره شش این پروژه تكمیل نشده است.
نجفیان اضافه كرد: با آخر این تصفیه خانه حداكثر تا آخر امسال كار انتقال آب رودخانه كرج به تهران با استفاده از تونل آغاز خواهد شد.
وی در مورد تبعات زیست محیطی كه تونل انتقال آب می تواند برای جاده چالوس و پایین دست تونل داشته باشد هم تصریح كرد: ما هم نگران این مورد هستیم.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای البرز در پاسخ به اینكه با انتقال تونلی آب تكلیف حق آبه رودخانه كرج چه خواهد شد اعلام نمود: برآورد حق آبه رودخانه كرج به محیط زیست واگذار شده و این سازمان با انجام یك پژوهش برآوردی از میزان حق آبه كرده است. بحث ما در مورد برآورد حق آبه این است كه علاوه بر نیاز زیست محیطی رودخانه باید به تاثیر رودخانه در تغذیه آبخوان های استان هم توجه گردد چونكه رودخانه در این زمینه نقش زیادی دارد، ازاین رو بعد از انتقال تونلی آب، با برآورد زیست محیطی و آبخوانی حق آبه رودخانه كرج، این میزان باید در دوره های مختلف به پایین دست رهاسازی شود.
این مسئول تصریح كرد: این انتقال آب باید به گونه ای باشد كه به اقتصاد و محیط زیست رودخانه كرج لطمه ای وارد نشود.
قبل از این فردین حكیمی، مدیركل حفاظت محیط زیست استان البرز، در گفت و گو با ایسنا از انتقال تونلی آب رودخانه كرج ابراز نگرانی كرده بود.
حكیمی خاطرنشان كرده بود كه مطالعه میزان حق آبه زیست محیطی رودخانه كرج به ما این اجازه را خواهد داد تا با پشتوانه ای علمی به این مورد بپردازیم ضمن اینكه مبحث در شورای حفاظت از منابع آب استان مصوب و با استفاده از سازمان حفاظت محیط زیست كشور هم دنبال خواهد شد.1397/04/27
15:25:55
5.0 / 5
2160
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما