در گفتگو با مهر مطرح شد؛

ادامه توقف پروازهای نجف، آغاز پروازها به محض بازگشایی

ادامه توقف پروازهای نجف، آغاز پروازها به محض بازگشایی

هم پیما: سازمان هواپیمایی كشوری از ادامه توقف پروازهای ایرانی به فرودگاه نجف با هدف حفظ ایمنی پروازهای مسافری و در عین حال رصد موقعیت این فرودگاه برای ازسرگیری پروازها اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، به دنبال قطعی برق در نجف، مردم این شهر كه به نشانه اعتراض به خیابان ها آمده بودند، وارد فرودگاه نجف شده و مسئولان سازمان هواپیمایی عراق هم برای حفظ ایمنی پروازهای مسافری، از نشست و برخاست هواپیماها در این فرودگاه ممانعت به عمل آوردند.
این اتفاق كه از شب گذشته شروع شده، همچنان ادامه دارد و تا كنون خبری از بازگشایی فرودگاه نجف نیست.
سازمان هواپیمایی: پروازها به نجف متوقف شده است
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره توقف پرواز به فرودگاه نجف تصریح كرد: هم اكنون تا حصول اطمینان از انجام پروازهای ایمن در فرودگاه نجف امكان پرواز به این فرودگاه وجود ندارد؛ ضمن اینكه مبحث را لحظه به لحظه رصد می نماییم و به محض حصول اطمینان از ایمنی پروازها و مسافران ایرانی و رفع مشكل فرودگاه نجف، پروازها از سر گرفته می گردد.
وی اضافه كرد: پروازهایی كه امكان داشته باشد، به بغداد اعزام خواهند شد.
جعفرزاده خاطرنشان كرد: هم اكنون موقعیت مناسبی برای انجام پروازهای ایرانی به فرودگاه نجف احساس نمی نماییم بنابراین برای حفظ ایمنی پروازهای مسافری، امكان نشست و برخاست هواپیماهای ایرانی در فرودگاه نجف وجود ندارد.
این مقام مسئول خاطرنشان كرد: لحظه به لحظه رصد می نماییم تا هر زمان كه امكان پرواز به نجف فراهم گردد، اجازه فرود به هواپیماهای شركت های هواپیمایی ایرانی داده شود.
فرودگاه امام: هواپیماهای با مقصد نجف در فرودگاه مانده اند
علی رستمی معاون عملیات هوانوردی فرودگاه امام خمینی (ره) هم در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه فرودگاه نجف از شب گذشته مسدود است، اضافه كرد: از دیشب پروازها از فرودگاه امام خمینی (ره) به فرودگاه نجف صورت نمی گیرد و به مسئولان فرودگاه امام اعلام نمودند فعلا هواپیماها امكان سفر به نجف را ندارند.
وی افزود: بنابراین هواپیماهایی كه قرار بود به نجف بروند، در فرودگاه امام خمینی (ره) باقی ماندند. آن دسته از هواپیماهایی هم كه در راه قرار داشتند، به فرودگاه بغداد اعزام شدند.

1397/04/23
00:04:26
5.0 / 5
1813
تگهای خبر: پرواز , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما