پول بدهید تندیس بگیرید!

پول بدهید تندیس بگیرید!

هم پیما: به ما پول بدهید، تندیس و برند دریافت كنید! این مورد كه چند سالی است در كشور رواج یافته، این دفعه هم خبرساز شد. برخی مجموعه های غیرقانونی در ازای دریافت مبالغی گزاف، جشنواره هایی راه می اندازند و به شركت ها ˮبرند برترˮ یا حتی ˮبرند ملیˮ بی ارزش ارائه می كنند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، بنابه گفته ی معاون سازمان توسعه تجارت، مجموعه ­های غیرقانونی متعددی به صورت قارچ گونه در بخش هایی از كشور پیدا می شوند كه با فرصت طلبی و با هدف سودجویی و بكارگیری ابزارهای تبلیغاتی گسترده، تلاش می ­كنند با عناوین مختلف و اعطای انواع تندیس ها در سایه دعوت از برخی مدیران ارشد و مقامات بلندپایه كشور، بخش تولیدی و خدماتی كشور را متقاعد كنند كه در ازای پرداخت مبلغی قابل ملاحظه از یك جشنواره غیرقانونی، تندیس «برند برتر» یا حتی «برند ملی» دریافت كنند كه در واقع شركت هایی كه فریب این مجموعه های سودجو را می خورند، جز تندیسی بی ارزش كه به قیمتی گزاف خریداری شده و هیچ پشتوانه قانونی ندارد، چیز دیگری حاصل نكرده اند.
پاسكاری متقاضیان مسكن مهر پردیس
امروز مسكن مهر پردیس هم در خبرهای اقتصادی پررنگ دیده شد. گروهی از متقاضیان در ایام اخیر طی تماس با ایسنا عنوان كردند كه خلف وعده ی پیمانكار در واگذاری واحدهای فاز ۵ پردیس، آنها را مجبور كرده تا روز جمعه در این فاز چادر بزنند. آنها عنوان كردند كه شركت عمران پردیس به نقل از پیمانكار ادعا كرده كه باید مبالغی اضافه تر از آن چه تا كنون پرداخت كرده اند بپردازند. مبحث را جویا شدیم و گزارشی تحت عنوان "این ۱۴۰ میلیارد تومان كجا رفت؟‍!" فرستادیم، بعد شركت عمران پردیس توضیحاتی با این مضمون كه سازنده فرافكنی می كند و كاركرد او كمتر از مبالغ دریافتی بوده ارائه كرد. در این نوع پاسكاری اما سر متقاضیان بی كلاه مانده است!
تا كنون بیش از ۲۵ هزار واحد مسكن مهر پردیس افتتاح شده اما هرچند قرار بود واحدها با امكانات كامل تحویل شود، به قول ی ساكنان، خیلی از واحدها بدون انشعابات است و برخی ساكنان با تانكر آب مورد نیاز خویش را تهیه می كنند. بعضی دیگر هم هنوز پس از شش سال واحدهای خویش را تحویل نگرفته اند. هرچند پس از افزایش تسهیلات از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان، سال قبل ساخت و ساز در پردیس با سرعت مناسبی انجام می شد، امسال ظاهرا پروژه ها در خیلی از فازها، سرعت گیر "نبود منابع" و "بی اعتمادی" پیمانكاران و شركت عمران را پیش روی خود می بینند. گزارشات میدانی از آن حكایت می كند در فازهای ۵، ۸ و ۱۱ كارها به كندی پیش می رود.
نسخه های تایید نشده تلگرام را نصب نكنید!
مبحث فیلترینگ تلگرام هنوز یكی از موضوعات روز جامعه ایران است. پس از فیلتر شدن پیام رسان تلگرام در روز ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ نسخه های بدون فیلتر این اپلیكیشن، یكی بعد از دیگری وارد موبایل ها شد؛ نسخه هایی كه گاها شائبه هایی را تولید كرد و حتی بعضی شایعات از امنیتی بودن این نسخه ها حكایت داشت. اما امروز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رسما اعلام نمود كه هیچ سرور ایرانی در اختیار تلگرام یا نسخه های غیررسمی آن نیست و به كاربران اخطار داد كه از نصب آنها خودداری كنند.
امروز هم چنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه مذاكره دولت ایران با تلگرام محرمانه و مخفیانه نبوده است اظهار داشت: این مذاكرات با اطلاع دادستان وقت و كارگروه تعیین مصادیق مجرمانه انجام شد.
بازگشت صرافی ها به معاملات ارزی
بعد از هفته ها كه صرافی ها از معاملات ارز منع شده بودند، امروز با اعمال تغییراتی در بعضی موارد بخشنامه ارزی بانك مركزی امكان خرید ارز از صرافی ها هم فراهم گردید. البته این خرید در سامانه یكپارچه ارزی (نیما) انجام می گردد و به هیچ عنوان به مفهوم ورود صرافی ها به خرید و فروش ارز در بازار آزاد نیست.
خبری هم به نقل از عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با مضمون "اغلب تجار دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفتند" اعلام گردید. به قول ی محمدحسین برخوردار، اینكه گفته می گردد دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات اختصاص پیدا نكرده است، صحت ندارد؛ چون كه خیلی از بازرگانان و تاجران توانسته اند حتی برای ثبت سفارش های امسال خود از دلار ۴۲۰۰ تومانی استفاده كنند و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
لبنی كاران گران فروش اخطار گرفتند
به دنبال افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لبنیات طی روزهای اخیر، سازمان حمایت آن را تایید نكرد. رجبی ـ مدیر كل نظارت بر محصولات كشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان – در این باره به ایسنا اظهار داشت كه "افزایش قیمت محصولات لبنی طی روزهای گذشته بدون مجوز و غیرقانونی بوده و در این راستا با متخلفان برخورد كرده ایم". از جانب دیگر، اما انجمن های مربوطه حاضر به پاسخگویی به درباره ی این كارشان نیستند.1397/03/03
21:33:19
5.0 / 5
1713
تگهای خبر: ارز , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما