رییس اتاق تعاون ایران:

قانون بهبود فضای كسب و كار را كامل اجرا كنید

قانون بهبود فضای كسب و كار را كامل اجرا كنید

هم پیما: رییس اتاق تعاون ایران می گوید اگر تولیدكنندگان خواستار حمایت مردم از تولیداتشان هستند باید تنوع كالاهایشان را بالا برند و خدمات بعد از فروش بهتری ارائه نمایند چون مردم هم توقع كالای باكیفیت دارند.بهمن عبدالهی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: وقتی نام گذاری امسال در پشتیبانی از كالای ایرانی صورت گرفته است، باید تولید را بعنوان محوری ترین مبحث اقتصاد كشور مورد توجه قرار دهیم. چراكه از محل و مسیر تولید است كه مشكل اشتغال، بهره وری بنگاه ها و بازار كار برطرف می گردد.

وی ادامه داد: خواسته تولیدكنندگان، پشتیبانی از كالای ایرانی است و خواسته به حقی هم هست ولی مردم هم توقع دارند تولیدكننده داخلی كیفیت كالای خویش را افزایش بدهد و قیمت ها را رقابت پذیر كند، بنابراین تولیدكنندگان باید در جهت ارتقای سطح كیفی كالای تولیدی و عرضه خدمات بهتر بعد از فروش حركت كنند.

رییس اتاق تعاون ایران پشتیبانی از كالای ایرانی را دارای وجوه مختلفی دانست و با اشاره به عوامل موثر بر آن، اظهار نمود: یكی از عوامل اصلی پشتیبانی از كالای ایرانی، دولت و حاكمیت به معنای كلی است كه باید به نوسازی صنایع، تامین منابع مالی تولیدكنندگان، بهبود فضای كسب و كار و حل موانع تولید توجه كند.

عبدالهی، عدم اجرای كامل قانون بهبود مستمر فضای كسب و كار را یكی از اشكالات و دغدغه های تولیدكنندگان برشمرد و اظهار داشت: در گزارشی كه به تازگی كمیسیون ویژه در مجلس عرضه كرد، مشخص شد كه كمتر از ۲۰ درصد این قانون حیاتی و مهم در كشور به اجرا درآمده و برای تاثیرگذاری بیشتر قانون، لازم است كه به صورت كامل اجرا شود.

وی وظیفه بانك ها در سال پشتیبانی از كالای ایرانی را سنگین عنوان نمود و اظهار داشت: تامین مالی بنگاه های تولیدی مبحث مهمی است كه نظام بانكی باید در این زمینه كمك نماید. با عنایت به اینكه اقتصاد كشور ما بانك محور است و وظیفه اصلی تامین مالی بنگاه ها به عهده بانك هاست، بانك ها باید امسال جدی تر به میدان بیایند و به بنگاه های تولیدی كمك كنند.

رییس اتاق تعاون ایران، تولیدكنندگان را ضلع دیگر پشتیبانی از تولید داخلی دانست و اظهار داشت: تولیدكنندگان باید به ارتقای سطح كیفی كالاهای خود و رقابت پذیر كردن قیمت آن ها توجه نمایند و در جهت انتظارات مردم گام بردارند.

عبدالهی از مجلس بعنوان ضلع دیگر پشتیبانی از كالای ایرانی نام برد و خاطرنشان كرد: مجلس باید نسبت به حسن اجرای قوانین نظارت كافی داشته باشد. مجلس دو وظیفه تولید و تصویب قانون و نظارت بر حسن اجرای قانون را برعهده دارد ولی متاسفانه در بخش اجرا كمی غفلت صورت گرفته است و قوانین مترقی و خوبی كه مجلس تصویب كرده، در مرحله اجرا موفق نبوده و مجلس گاها برروی این مورد نظارت كافی نداشته است.

این مقام ارشد بخش تعاون، مردم را عامل دیگر پشتیبانی از كالای ایرانی ذكر كرد و اظهار داشت: با عنایت به مبحث پشتیبانی از كالای ایرانی از جانب مقام معظم رهبری مورد تاكید قرار گرفته است مردم هم باید با خریدشان از كالای ایرانی حمایت كنند.

به گفته وی اقتصاد ایران هم اكنون در یك جنگ اقتصادی به سر می برد و لازم است همانطور كه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس كه در جنگ نظامی بودیم، مردم جهادی به میدان آمدند و سرنوشت جنگ را با پیروزی رقم زدند، در این جنگ اقتصادی هم جهادگونه عمل كنند و با حمایت جدی و واقعی از تولید داخلی در جهت تحقق شعار امسال گام بردارند.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، نام گذاری سال ۱۳۹۷ از جانب مقام معظم رهبری در پشتیبانی از كالای ایرانی صورت گرفته است و لزوم پرداختن به این مساله ایجاب می كند كه دولت، تولید كنندگان و مردم نقش خویش را در تحقق اهداف این شعار به نحو شایسته ایفا كنند.

تولید محوری ترین مبحث اقتصاد كشور به حساب می آید و حل مشكل اشتغال و بیكاری جوانان، بازگشت رونق به بنگاه ها و بهبود فضای كسب و كار از مسیر تولید می گذرد.
1397/01/31
21:43:21
5.0 / 5
2046
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما