وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

ساخت مسکن یک طبقه با عرضه زمین

ساخت مسکن یک طبقه با عرضه زمین

به گزارش هم پیما، بذرپاش ضمن اشاره به سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساخت واحدهای تک طبقه با عرضه زمین به مردم، اظهار داشت: این یک اقدام کم سابقه پس از انقلاب بوده است.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش ضمن اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت راه و شهرسازی، عنوان کرد: در حوزه ساخت مسکن در چارچوب طرح نهضت ملی مسکن با فعالیت شبانه روزی همکاران، نتایج قابل توجهی به دست آمده که در مقایسه با سالهای گذشته میتوان بزرگی آنرا درک کرد.
وی تصریح کرد: در طرح مسکن مهر که طرح بزرگی بود، ۸ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن به محدوده شهر الحاق شد که در طرح نهضت ملی مسکن تا کنون این رقم به بیشتر از ۳۱ هزار هکتار زمین رسیده است.
بذرپاش ضمن اشاره به سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساخت واحدهای تک طبقه با عرضه زمین به مردم، اظهار داشت: این یک اقدام کم سابقه پس از انقلاب بوده و در شکستن احتکار و سوداگری، جوانی جمعیت و امید آفرینی بین مردم تاثیر شگرفی دارد.
وزیر راه و شهرسازی در رابطه با پیشرفت های رخ داده در حوزه ریلی هم توضیح داد: بزرگ ترین اقدام در این عرصه تکمیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب کشور است که وارد مراحل جدیدی شده است.
وی اضافه کرد: تکمیل این کریدورها کاری بسیار بزرگ و بی سابقه است که با همکاری همه کشورها جهت استفاده از آن درحال انجام بوده و برای آیندگان و فرزندانمان تولید ثروت ملی به دنبال خواهد داشت.
بذرپاش در ادامه به اقدامات بزرگ انجام شده در جهت توسعه ناوگان هوایی اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود این که حوزه هواپیمایی یک حوزه ۱۰۰ درصد تحریمی است، مسیر را رو به جلو طی کرده و دستاوردهایی به دنبال داشته است.
وی در ادامه در مورد حوزه بنادر اطهار کرد: استفاده از ظرفیتهای بنادر با سرمایه گذاری بخش عمومی، بخش خصوصی و کشورهای خارجی در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.
بذرپاش ضمن اشاره به ابلاغ بسته ۱۹ گانه در حوزه شهرسازی و بافت فرسوده، خاطرنشان کرد: اجرای این بسته جهشی را در تولید مسکن ایجاد خواهد نمود و علاوه بر افزایش ایمنی واحدهای مسکونی که تأثیرات قابل توجهی برای نجات جان انسان ها دارد، رشد تولید مسکن، تولید شغل و کسب و کار را هم به ارمغان خواهد داشت.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: یکی از بهترین روش های تولید مسکن ساخت و سازها و نوسازی بافت فرسوده است.
وی به مصوبه اخیر وزارت راه و شهرسازی اشاره نمود و اظهار داشت: بر طبق این مصوبه هر زمینی که بیشتر از ۱۰ سال از کاربری مسکونی آن گذشته و ساخت و ساز در آن انجام نشده باشد باید تغییر کاربری دهد که با این کار رونقی در ساخت و ساز ایجاد خواهد شد.
بذرپاش همینطور در رابطه با اقدامات انجام شده در حوزه راهداری اظهار داشت: غیر از اصلاح نقاط حادثه خیز، ابرپروژه های ارزشمندی درحال اجراست که بزودی اطلاع رسانی خواهد شد


منبع:

1402/03/11
13:08:31
5.0 / 5
257
تگهای خبر: ارز , توسعه , تولید , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما