رئیس سازمان هواپیمایی كشوری خبرداد؛

ثبت 10 هزار پلاک هواپیمای بدون سرنشین

ثبت 10 هزار پلاک هواپیمای بدون سرنشین

هم پیما: رییس سازمان هواپیمایی کشوری از ثبت حدود 10 هزار پلاک هواپیما بدون سرنشین آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از صدا و سیما، محمد محمدی بخش اظهار داشت: امروز با قانون جدید سازمان هواپیمایی کشوری این ۱۰ هزار هواپیمای بدون سرنشین مشغول به فعالیت هستند.
محمدی بخش همین طور با اشاره به اختصاص اعتبارات لازم برای نوسازی ناوگان هوایی اظهار داشت: برمبنای دستور رییس جمهور، سازمان هواپیمایی مکلف به توسعه ناوگان هوایی شده است.
وی با اشاره به شرایط ناوگان هوایی در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: به لحاظ شمار ناوگان و همین طور وضعیت ادامه پروسه در وضعیت نابسمانی قرار داشتیم.
محمدی بخش با اشاره به اقدامات انجام شده اضافه کرد: بحث تاب آوری ناوگان هوایی را پیگیری کردیم که در نتیجه با کمک متخصصان این عرصه توانسیم تعمیرات اساسی هواپیماها را انجام دهیم که دیگر نیازی به اعزام هواپیماها به خارج از کشوربرای انجام تعمیرات نداشته باشیم.
وی با اعلان اینکه طی ۲۰ ماه گذشته شمار قابل توجهی هواپیما وارد کشور شده بیان کرد: با اختصاص اعتباری که دولت درسال ۱۴۰۲ قرار داد بخش نوسازی ناوگان را در دستور کار قراردادیم.
محمدی بخش در پاسخ به این پرسش که آیا اخیراً مسیر هوایی کشور بالا رفته اشاره کرد: در بحث فضای کشور باید طوری امنیت را فراهم می کردیم که مورد پذیرش سازمان بین المللی هوانوردی کشوری ایکائو واقع شود این امر باتوجه به تلاش همکاران مامحقق شده و فضای کشور امن وایمن اعلام و افزایش پروازها را به تدریج شاهد بودیم.
محمدی بخش اظهار داشت: با تعامل همه دستگاهها همچون ستاد کل نیروهای مسلح سپاه ارتش مسیرهای جدیدی افزوده شد که هم در بحث صرفه جویی سوخت، هم کاهش ساعت سفر و هم ارتباطی که با دنیا برقرار می نماییم مؤثر بوده و همچنان بدنبال افزایش مسیرهای جدید هستیم.
وی اشاره کرد: برای تصدیگری بخش خصوصی در همه شقوق حمل و نقل که موجب تسهیل گری این صنعت خواهد شد قرار شد تا دوماه آینده شرایط را به عنوان یک دستورالعمل اعلام نماییم و کارگروهی با هماهنگی شرکت فرودگاه ها، سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی تشکیل گردد و متقاضیان بخش خصوصی برای اداره فرودگاه ها مراجعه کنند.


منبع:

1402/03/08
12:26:16
5.0 / 5
222
تگهای خبر: پرواز , توسعه , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما