سرعت مجاز در آزادراه ها 10 کیلومتر کاهش یافت

سرعت مجاز در آزادراه ها 10 کیلومتر کاهش یافت

به گزارش هم پیما، سرعت مجاز وسایل نقلیه در آزادراه ها و بزرگراههای سطح کشور در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲، معادل ۱۰ کیلومتر بر ساعت کاهش پیدا کرد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در یکصد و بیست و هفتمین نشست کمیسیون ایمنی راه های کشور، گزارش آماری از تصادفات و کشته شدگان تصادفات در ۱۰ ماه نخست ۱۴۰۱ ارائه و با عنایت به رشد حدود ۱۴ درصد کشته شدگان تصادفات در این دوره، بر تحلیل دقیق با هدف ریشه یابی چرایی افزایش تصادفات تاکید شد.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و دبیر کمیسیون ایمنی راه های کشور بر بسیج همگان همچون استان ها برای برنامه ریزی و کنترل برای کاهش تصادفات اشاره و خواهان حضور همه جانبه دستگاه ها در انجام این مهم شدند.
شهریار افندی زاده بر تشکیل منظم کمیسیون های ایمنی استانها با ریاست استانداران تاکید و بیان نمود: با عنایت به در پیش بودن پایان سال ۱۴۰۱ و آغاز سفرهای نوروزی سال ۱۴۰۲، تشکیل ستاد نوروزی برای هرچه ایمن بودن سفرها و تلاش همگانی برای کاهش تصادفات و مدیریت هرچه بهتر ترددها در این ایام تصریح کرد.
دبیر کمیسیون ایمنی راه ها اظهار داشت: اطلاع رسانی مناسب صدا وسیما برای کاهش سرعت و افزایش ایمنی سفرها می تواند یکی از عوامل اثرگذار مهم در کاهش تصادفات و به تبع آن کاهش کشته شدگان ناشی از این تصادفات باشد.
وی افزود: با عنایت به زمان اندک باقیمانده تا آغاز سفرهای نوروزی کلیه مدیران کل راه و شهرسازی استانها بعنوان روسای شورای هماهنگی راه و شهرسازی استانها و سایر مدیران کل که اعضای این شورا می باشند؛ بایستی از این ظرفیت بهره برده و در هماهنگی منظم و مستمر با صداو سیما از ظرفیتهای این سازمان برای عرضه راهکارهای افزایش ایمنی و کاهش سرعت رانندگان در سفرهای نوروزی استفاده نمایند.
افندی زاده خاطرنشان کرد: بنا به تاکید وزیر راه و شهرسازی، مقرر شد توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ۸۰۰۰ کیلومتر طول از محورهای مواصلاتی مهم کشور و ۲۰۰ نقطه پرتصادف در سطح کشور تا پیش از شروع طرح نوروزی ایمن سازی، آشکارسازی و اصلاح هندسی شود که این مورد مهم از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و با همکاری همه استانها در حال انجام می باشد.
در ادامه این نشست از سامانه ارجاع کار طراحی و نظارت بر راه های اختصاصی واقع در حریم راه های اصلی هم که با همت و همکاری مشترک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان نظام مهندسی تهیه و به راه افتاده است، رونمایی گردید. این سامانه برای سیستماتیک کردن فرایند طراحی و نظارت دسترسی های اختصاصی برون شهری بوجود آمده است.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در انتها بر توجه به مبحث مهم افزایش جانباختگان تصادفات، اشاره و بر حضور فعال مدیران کل وزارت راه و شهرسازی در نشست های کمیسیون ایمنی استانها، تشکیل مستمر نشست های کارشناسی دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه ها، تولید محتوی آموزشی در رابطه با ایمنی ترافیک و پخش در صدا و سیما و ضرورت برنامه ریزی سفرهای نوروزی سالجاری و تلاش و همکاری کلیه سازمانها و ارگانهای مسئول و موثر در کاهش تصادفات رانندگی تصریح کرد.
یکصد و بیست و هفتمین نشست کمیسیون ایمنی راه های کشور با حضور شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و دبیر کمیسیون ایمنی راه های کشور و مشارکت اعضا برگزار شد.
منبع:

1401/12/22
12:48:04
5.0 / 5
194
تگهای خبر: آموزش , ترافیك , تردد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما