مدیركل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبرداد؛

عزم جدی برای برقراری خطوط مسافری دریایی

عزم جدی برای برقراری خطوط مسافری دریایی

به گزارش هم پیما، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: خطوط دریایی یک ارتباط دو سویه است که باید هر دو طرف آمادگی های لازم جهت برقراری خط مسافری را داشته باشند.مهدی فرمهینی فراهانی؛ مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درمورد خطوط های دریایی در قسمت مسافری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه مسافرت های دریایی در سالهای گذشته زیر ساخت های لازم بمنظور پهلوگیری ایمن کشتی ها در پایانه ها و بنادر مسافری کشور فراهم گشته است. در مبحث برقراری خطوط مسافری، عوامل مختلف و تاثیر گذاری دخیل هستند.
وی در ادامه بیان نمود: در جلسه ی اخیر با حضور سازمان ها و ارگان های دخیل در این عرصه در سطح کشور، چالش ها و مشکلات شناسایی شده پیش رو حوزه مسافری مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه عزمی جدی از جانب این سازمان برای برقراری خطوط مسافری در حوزه خلیج فارس و دریای عمان در جنوب کشور وجود دارد.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد زیر ساخت های دریایی به مهر اظهار داشت: یکی از چالش های عمده و تاثیر گذار که در سر راه شرکتهای کشتیرانی در حوزه مسافری وجود داشته، قیمت بالای سوخت مصرفی کشتی ها بوده است که به شکلی هزینه تمام شده برای مالکان کشتی ها را بشدت افزایش می داد که با همت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دریایی و همکاری مؤثر این سازمان به منظور اجرای مصوبه هیأت محترم وزیران به منظور تخصیص سوخت یارانه ای به کشتی های مسافری، این دغدغه پیش رو مالکان کشتی ها مرتفع گردید.
وی در ادامه از برنامه های نوروزی سازمان بنادر به مهر اظهار داشت: سفرهای دریایی همزمان با سایر شقوق حمل و نقل از مورخ ۲۴ اسفند تا پایان تعطیلات نوروز پیش رو انجام می گردد. ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ به منظور ارتقا خدمات به مسافران و ایمن سازی سفرهای دریایی با همکاری ارگان ها و سازمان های دخیل در این عرصه در سطح ستاد و بنادر شمالی و جنوبی کشور شکل گرفته است. سال جاری برای نخستین بار تخصیص تسهیلات وجوه اداره شده به منظور تعمیر شناورهای مسافری در دستور کار این سازمان قرار گرفته است. پیشبینی می گردد ۴۸ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۵۸۱۳ صندلی آمادگی عرضه خدمات ایمن به مسافران و هموطنان عزیز کشورمان را داشته باشند.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در انتها از هموطنان عزیز کشورمان تقاضا کرد: از همه مسافران علاقمند به سفرهای دریایی تقاضا داریم که از شناورهای مسافری و تفریحی استاندارد در مسیرهای دریایی مجاز که در اسکله ها و پایانه های ایمن که سازمان بنادر و دریانوردی حضور دارد، استفاده نمایند و در صورت احتیاج به امداد و نجات دریایی با شماره تلفن ۱۵۵۰ بدون احتیاج به پیش شماره در استانهای ساحلی کشور، با مراکز امداد و نجات دریایی ارتباط حاصل نمایند.

1401/11/11
08:58:53
5.0 / 5
225
تگهای خبر: استاندارد , خدمات , ساخت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما