برنامه ساخت یک شهر جدید در قشم

برنامه ساخت یک شهر جدید در قشم

هم پیما: تفاهم نامه راه اندازی یک شهر یا شهرک جدید در اراضی 392 هکتاری حومه دهستان هلر در جزیره قشم بین شرکت عمران شهرهای جدید و سازمان منطقه آزاد قشم به امضا رسید.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همکاری بین شرکت عمران با نمایندگی علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت و همین طور سازمان منطقه تجاری-صنعتی قشم با نمایندگی افشار فتح الهی رییس سازمان در حوزه تعریف و راه اندازی شهر جدید یا شهرک در اراضی پیشنهادی ۳۹۲ هکتاری واقع در جنوب غربی هلر و همین طور راه اندازی مسکن جوانان برای شهرهای قشم و درگهان – هلر در قالب طرح نهضت ملی مسکن به امضا رسید.
بر طبق مفاد این تفاهمنامه سازمان منطقه آزاد قشم در این قرارداد موظف است ضمن در اختیار قراردادن زمین ۳۹۲ هکتاری و اعطای کلیه مجوزات ساختمانی مورد نیاز جهت اجرای پروژه ها؛ تمامی مطالعات پیشین، اسناد فرادست وراهبری و همین طور مستندات اثرگذار را در اختیار شرکت عمران قرار داده و هماهنگی و پیگیری های لازم برای اختصاص زیرساخت های شهری را انجام و تصویب اسناد و طرح های تهیه شده در مراجع بررسی و تصویب استانی و ملی را پیگیری کند.
در این جهت شرکت عمران شهرهای جدید نیز متعهد شده ضمن تهیه طرح های توجیهی، تفصیلی و … موضوع راه اندازی شهر و گرفتن مجوزات مربوطه را پیگیری نماید. این شرکت همین طور موظف است خدمات روبنایی بر طبق نقشه های مصوب را راه اندازی و ضمن پالایش نهایی متقاضیان دارای شرایط اولیه طرح نهضت ملی مسکن عملیات آماده سازی اراضی و کلیه شبکه های زیرساختی مورد نیاز را اجرا نماید.
علیرضا جعفری ـ معاون وزیر راه و شهرسازی در این نشست با اعلان اینکه در مجموعه جزیره قشم فرصت بالقوه ویژه ای وجود دارد که برای بالفعل شدن و توسعه و پیشرفت کشور اراده جدی می طلبد اظهار داشت: رسالت ما به عنوان مجموعه شهرهای جدید ایجاد سکونتگاه های مناسب در سراسر کشور است که می خواهیم از این ظرفیت در جزیره بزرگ قشم نیز استفاده نمائیم که بدون شک بدون هم افزایی توان تمامی مدیران و مسئولان منطقه ای و استانی به سرانجام خیر نخواهد رسید.
جعفری در این جهت افزود: از آنجا که پروسه ساخت شهرهای جدید فرآیندی زمان بر شمرده می شود تلاش داریم با کمک شما و درنظرگیری تمامی ملاحظات موجود هرچه سریع تر مقدمات مصوبات منطقه ای را انجام و تمامی مراحل تا مصوبات پروانه تأسیس شهرک را در گام اول عملیاتی نماییم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ضمن اعلام آمادگی این مجموعه برای مساعدت با رفع تمامی دغدغه ها و مشکلات موجود در نواحی جنوبی کشور در زمینه ساماندهی سکونتگاه ها و ایجاد الگوهای مناسب شهرسازی اظهار داشت: امید داریم ما حصل ۲ اراده به وجود آمده باتوجه به پتانسیل های خوب موجود در جزیره قشم اتفاق خوب و قابل توجهی بوده و تا سه ماهه آینده این تصمیم نهایی و وارد عملیات اجرائی شود.
به گزارش شرکت عمران شهرهای جدید، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست قشم را بزرگترین جزیره غیرمستقل در دنیا اعلام نمود و اظهار داشت: کمبود مسکن یکی از اشکالات مورد توجه در عدم توسعه شهری مناسب این منطقه بشمار می رود که امید داریم با همراهی مجموعه شهرهای جدید و رعایت تمامی اصول شهرسازی و مدیریت زمان این اقدام را به نتیجه ای مطلوب برسانیم.
منبع:

1401/07/11
11:06:19
5.0 / 5
239
تگهای خبر: توسعه , خدمات , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما