ادعای وزیر راه:

برخی زائرین بدون گذرنامه به عراق رفته اند

برخی زائرین بدون گذرنامه به عراق رفته اند

به گزارش هم پیما، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برخی زائرین بدون عرضه گذرنامه برای زیارت عتبات در روزهای اربعین حسینی (ع)، وارد عراق شده اند.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، رستم قاسمی دقایقی قبل در برنامه زنده تلویزیونی در رابطه با وضعیت مرزها با عراق اظهار نمود: سال جاری با عنایت به شرایطی که پیش آمد و عدم ثبت نام همه مردم در سامانه سماح، آمار دقیقی وجود ندارد چون زائرین بدون ویزا وارد عراق شدند.
وی اضافه کرد: گزارش هایی وجود دارد که بعضی از زائرین بدون ثبت نام در سامانه سماح وارد عراق شده اند تعداد آنها را دقیق نمی دانیم؛ برای بازگشت زائرین در سازمان راهداری درحال برنامه ریزی هستیم؛ پیشبینی های لازم را کرده ایم که برخی از زائرین با قطار و تعدادی هم با اتوبوس هایی که بدین منظور تدارک دیده شده، وارد کشور شوند و مردم به مقصد برگردند. اما در هنگام بازگشت حتما مشکلاتی هست ولی تلاش می نماییم این کمبودها را به حداقل برسانیم.
وزیر راه و شهرسازی در رابطه با این که چرا فروش بلیت های اربعین به سامانه سماح متصل نشد؟ اظهار داشت: چون در سالهای گذشته بخشی از مردم حتی بدون ویزا هم به عراق می رفتند، سال جاری هم برخی دیگر مثل گذشته بدون ثبت نام در سامانه سماح و حتی برخی بدون گذرنامه وارد عراق شدند.
وی خاطرنشان کرد: از آنجاییکه در پیک برگشت زائرین اربعین، مردم خسته هستند، درحال برنامه ریزی هستیم تا مردم با اتوبوس های سایر دستگاه ها به شهرهای خود رجوع کنند.
قاسمی افزود: برای بازگشت ۱۰۰ هزار نفر هم هواپیما در نظر گرفته ایم. ظرفیت هوایی کشور محدودیت هایی دارد سال جاری با به کارگیری نیروهای مسلح، درحال افزایش ظرفیت به ۱۲۰ هزار نفر هستیم؛ این رقم، حداکثر توانی است که در صنعت هوایی جمهوری اسلامی ایران داریم.
وزیر راه و شهرسازی در رابطه با استرداد بلیت اتوبوس های اربعین به دنبال بسته شدن مرزها با عراق تاکید کرد: مدیریت همایش اربعین در اختیار وزارت کشور است و ما در وزارت راه تنها بخش حمل و نقل آنرا اداره می کنیم؛ امروز به ما گفته شد تا زائرانی که در مرزها هستند، برگردانده شوند که تعدادی اتوبوس برای بازگشت مسافرانی که به مرزها رفته بودند، اعزام کردیم. امکان باز شدن مرزها هست اما ما تعیین کننده نیستیم بلکه وزارت کشور باید اعلام نماید.
وی تصریح کرد: وزیر کشور دقایقی قبل به من اعلام نمود که فعلا دست نگه دارید تا به شما بگوییم اتوبوس ها خالی به مرزها بیایند یا پُر.


منبع:

1401/06/20
09:21:53
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما