ثبت بالاترین نیاز فناورانه کشور در صنعت عمران

ثبت بالاترین نیاز فناورانه کشور در صنعت عمران

هم پیما: طبق آمارها ˮصنعت عمرانˮ با 34 درصد تقاضا در رتبه نخست نیازهای فناورانه کشور قرار دارد و پس از آن ˮصنعت پلیمریˮ با 27 درصد و ˮنفت، گاز، پتروشیمیˮ و ˮنانو موادˮ با 15 درصد قرار دارند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، طی یک سال اخیر به کمک کارگزاران فناوری ۲۱۵ تقاضای صنعتی که با تولیدات یا خدمات حوزه نانو مرتبط بودند؛ دریافت و به شرکت های دانش بنیان ارائه شد که صنایع عمران، نانومواد، نانوپوشش ها و صنایع پلیمری بیشترین سهم از تقاضاهای عرضه شده را به خود اختصاص داده اند.
این اتفاق حاصل تلاش کارگزاران ترویج صنعتی است که در قالب تیم های تخصصی فناوری نانو با حضور در رویدادهای صنعتی است که ضمن برقراری ارتباط، مشاوره و معرفی توانمندی های صنعتی فناوری نانو و راهکارهای مبتنی بر نانو فناوری صنعتی به مدیران و فعالان صنعتی، نسبت به جمع آوری و بررسی نیازها و مشکلات واحدهای صنعتی اقدام نموده اند.
برمبنای آمارهای ثبت شده صنعت عمران با ۳۴ درصد تقاضا در رتبه نخست نیازهای فناورانه قرار گرفته است. همین طور صنعت پلیمری با ۲۷ درصد و نفت، گاز، پتروشیمی و نانو مواد با ۱۵ درصد هم در رده های بعدی این جدول قرار دارند.
طی یک سال قبل کارگزاران ترویج صنعتی فناوری نانو ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و مراجعه حضوری در بخش های مختلف شهرک های صنعتی و سایر شرکت ها، در امتداد ترویج صنعتی با حمایت ستاد نانو بصورت رودررو به معرفی توانمندی های صنعتی فناوری نانوی ایرانی و برنامه های حمایتی با هدف به کارگیری فناوری نانو در صنایع و معرفی ظرفیت ها و راهکارهای مبتنی بر نانو موجود پرداختند در طول این مدت ۱۸۲ بازدید از شرکت های صنعتی و تولیدی مختلف توسط کارگزاران ترویج صنعتی ستاد نانو صورت گرفت.
منبع:

1401/06/16
19:18:13
5.0 / 5
229
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما