مدیركل راه و شهرسازی استان تهران:

به تهرانی ها در قرچک و پیشوا زمین می دهیم

به تهرانی ها در قرچک و پیشوا زمین می دهیم

به گزارش هم پیما مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: فردا مراسم تحویل زمین به یکی از کارگزاری های نهضت ملی مسکن را خواهیم داشت؛ همینطور بزودی تصمیم داریم علاوه بر شهرهای قبلی در پیشوا و قرچک هم به صورت خودمالک، زمین در اختیار متقاضیان حائز شرایط قرار دهیم تا مبادرت به ساخت مسکن کنند.


خلیل محبت خواه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پروژه نهضت ملی مسکن در نقاط مختلف استان تهران بصورت قرارداد با بخش دولتی، انبوه سازان یا به شکل خودمالک در حال اجراست. برنامه ریزی هایی برای الحاق زمین در شهرستان های قرچک و پیشوا هم در دستور کار قرار داده ایم. متقاضیان دارای شرایط که فرم «ج» آنها سبز است در قالب گروه های دو یا سه نفره می توانند از ما زمین دریافت نمایند و ساخت و ساز انجام دهند. در بعضی شهرها که اراضی بیشتری در اختیار داریم حتی به یک نفر هم زمین واگذار می نماییم.
وی ادامه داد: به دنبال امضای تفاهم نامه با یکی از کارگزاران نهضت ملی مسکن، فردا مراسم تحویل زمین به کارگزاری مورد نظر در نقاط مختلف استان تهران برگزار می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اشاره کرد: با تحویل زمین ها به قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تعداد پروژه های درحال اجرای نهضت ملی مسکن در استان تهران رشد شایان توجهی خواهد داشت. همین طور در آینده نزدیک تفاهم نامه هایی با سازندگان، پیمانکاران و دیگر کارگزاری ها خواهیم داشت که تحولی در اجرای طرحهای مسکن خواهد بود.
محبت خواه با اعلان اینکه پروژه های نهضت ملی مسکن در استان تهران فعال است و با سرعت مناسبی پیش می رود اظهار داشت: بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، ستاد اجرایی حضرت امام (ره)، قراردگاه امام حسن مجتبی (ع) در این طرحها حضور دارند. علاوه بر این از انبوه سازان پای کار و فعال هم استفاده می نماییم. ما طی فراخوان هایی به بخش خصوصی و دولتی و به صورت کلی هرکس سابقه خوبی در ساخت و ساز دارد دعوت به همکاری کرده ایم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درمورد تعداد متقاضیان نهضت ملی مسکن اظهار داشت: در استان تهران ۹۸۰ هزار نفر ثبت نام کردند. ما در شهرهایی که زمین داشته باشیم همچون شهر جدید ایوانکی هنوز امکان نام نویسی داریم.
محبت خواه اشاره کرد: طرح اولیه شهرک ها را برمبنای الگوهای مدرن، به روز و با معماری ایرانی ـ اسلامی ارائه می دهیم. برمبنای آن متقاضیانی که زمین گرفته اند می توانند تمام کارهای ساختمانی را از صفر تا صد انجام دهند.
بدین سبب گزارش، آخرین وضعیت پروژه نهضت ملی مسکن تا روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ حاکی از آنست که حدود ۴۳۰ هزار واحد در ۳۱ استان به مرحله فونداسیون، ۲۰۰ هزار واحد به مرحله ی سقف و ۶۳ هزار واحد به نازک کاری رسیده است. حدود ۵.۵ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است.
منبع:

1401/05/20
12:39:05
5.0 / 5
169
تگهای خبر: جت , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما