مدیرعامل شركت فرودگاه ها:

موافق ساخت فرودگاه جدید نیستم

موافق ساخت فرودگاه جدید نیستم

به گزارش هم پیما مدیرعامل شرکت فرودگاه ها اظهار داشت: افزایش تعداد فرودگاه ها را بعنوان کارشناس تأیید نمی نماییم، اما فرودگاه های موجود را تأیید می کنم.به گزارش هم پیما به نقل از صداوسیما، حمید رضا سیدی اظهار داشت: قوانین سازمان هواپیمایی کشوری در دو سال گذشته از قوانین ایکائو به قوانین سخت اتحادیه اروپا تبدیل گشته و شرکت فرودگاه ها هم به دنبال رعایت این قوانین است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها ضمن اشاره به این که بر مبنای ضوابط سازمان هواپیمایی باند فرودگاه ها، عوامل پروازی و تأسیسات مورد نظر باید به استاندارهای سازمان هواپیمایی برسد اضافه کرد: تاکنون ۲ فرودگاه توانسته گواهی بگیرد و به دنبال دریافت گواهی سایر فرودگاه ها هم هستیم.
وی در پاسخ به این سؤال که شنیده شده جسم تیز ناشی از تجمیع رنگ عامل ترکیدگی هواپیما در مشهد شده است اظهار داشت: هر روز به صورت متوسط ۵ تا ۷ بار از باندها بازدید صورت می گیرد تا هیچ شیء خارجی روی باند وجود نداشته باشد.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها بابیان این که افزایش تعداد فرودگاه ها را بعنوان کارشناس تأیید نمی نماییم، اما فرودگاهای موجود را تأیید می کنم اضافه کرد: فاصله حدود ۲ هزار کیلومتری از تهران در سوانح، ایام خاص و شرایط اضطراری و ارسال امکانات به شرق و غرب و جنوب را از راه فرودگاه ها میتوان رسیدگی کرد.
معاون وزیر راه ادامه اظهار داشت: با اینکه با افزایش فرودگاه ها موافق نیستم، اما اگر قانونگذار به ایجاد فرودگاه جدید مکلف کند انجام می دهیم.


منبع:

1401/05/15
10:09:22
5.0 / 5
158
تگهای خبر: پرواز , ساخت , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما