مدیركل راه و شهرسازی استان خبر داد

افتتاح ۵۲ کیلومتر بزرگراه در اردبیل طی هفته آتی

افتتاح ۵۲ کیلومتر بزرگراه در اردبیل طی هفته آتی

اردبیل مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: 52 کیلومتر بزرگراه در مناطق مختلف استان اردبیل هفته آتی افتتاح می گردد.


محبوب حیدری روز چهارشنبه ۲۹ تیرماه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل به اولویت توسعه بزرگراه ها و تولید مسکن در قالب نهضت ملی اشاره نمود و اظهار داشت: هفته آتی همزمان با سفر معاون رییس جمهور افتتاح ۵۲ کیلومتر بزرگراه به ارزش ۹۸۰ میلیارد تومان را شاهد خواهیم بود.
وی با قدردانی از همراهی مسئولان در تکمیل و بهره برداری از این بزرگراه ها اظهار نمود: با شروع به کار این بزرگراه ها در کنار تسهیل در عبور و مرور و تردد هموطنان، شاهد کاهش مصرف سوخت و کم شدن زمان سفر به مناطق مختلف خواهیم بود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اشاره کرد: هم اکنون هر کیلومتر راه اندازی بزرگراه در مسیرهای مسطح و دشت ۲۵ میلیارد تومان و با پل های خاص و تونل ها هر کیلومتر ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه بر می دارد و اساسا توسعه بزرگراه ها به تامین منابع مالی سنگین نیاز دارد.
حیدری اضافه کرد: برای توسعه بزرگراه های استان ۱۸ هزار میلیارد تومان منابع نیاز است که در مناطق مختلف استان راه اندازی این بزرگراه ها را باکیفیت مناسب شاهد می باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: اواخر سال قبل ۲ محور استان شامل سربند و مشگین شهر و محور سه راهی رضی – امیرکندی، گرمی به بیله سوار از ردیف ملی برخوردار شدند تا شاهد اجرائی شدن این پروژه ها با ردیف ملی باشیم.
حیدری افزود: تمام راه های شریانی استان از ردیف اعتباری ملی برخوردارست و اهتمام ما بر این است تا سرعت اجرای این پروژه ها را باکیفیت و مطلوبیت خاص شاهد باشیم.
تحویل ۵۴۰ واحد مسکن در سالجاری
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به کارهای انجام شده در زمینه مسکن خصوصاً ثبت نام متقاضیان در قالب نهضت ملی مسکن اشاره نمود و افزود: ۹۳ هزار و ۴۹۲ نفر در سال قبل در ثبت نامی مرحله اولیه اطلاعات خودرا در سامانه وارد کرده بودند که مرحله جدید ثبت نامی ها نیز از ۱۵ تیرماه شروع شده است.
وی به متقاضیان واجد شرایط نهضت ملی مسکن به تعداد ۳۴ هزار نفر اشاره نمود و اظهار داشت: هشت هزار نفر از این تعداد افتتاح حساب کرده و در شهرستان های مختلف با تامین زمین ساخت واحدها با همراهی بنیاد مسکن شروع شده است.
حیدری با اعلان اینکه تا یک ماه آتی بصورت نهایی زمین مورد نیاز در اردبیل برای ساخت نهضت ملی صورت خواهد گرفت، اشاره کرد: قول می دهیم تا در مردادماه دراین زمینه تعیین تکلیف نهایی را انجام داده و در بهترین نقطه شهر اردبیل زمین برای راه اندازی مسکن تامین شود.
وی به قرارداد مشارکتی امضا شده با ۹۸۹ نفر در قالب نهضت ملی مسکن اشاره نمود و اضافه کرد: برای ۲ هزار و ۸۸ واحد پروانه ساختمانی صادر گردیده است.
حیدری از تحویل ۵۴۰ واحد مسکن آگاهی داد و اظهار نمود: در قالب پروژه های مشارکتی با همکاری بنیاد مسکن، سپاه و ستاد اجرائی امام ساخت واحدهای مسکونی در حال انجام می باشد.
ایشان سپس اشاره کرد: مقرر است برای تامین منابع مالی ۳۵۰ میلیون تومان در مرکز استان، ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات در سایر شهرستان ها پرداخت گردد که به ازای ساخت واحدها با تکنولوژی نوین تا ۲۰ درصد افزایش پرداخت تسهیلات را شاهد خواهیم بود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در گام نخست هفته گذشته ساخت مسکن در مشگین شهر کلنگ زنی شد تا عملیات اجرائی یک هزار و ۳۷۵ واحد را با بهره بردن از تکنولوژی های نوین شاهد باشیم.
منبع:

1401/04/30
11:29:43
5.0 / 5
187
تگهای خبر: ارز , توسعه , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما