معاون ناوگان هواپیمایی قشم ایر اعلام كرد؛

جزییات ترکیدگی لاستیک پرواز مشهد-مسقط

جزییات ترکیدگی لاستیک پرواز مشهد-مسقط

هم پیما: معاون ناوگان هواپیمایی قشم ایر جزییات ترکیدگی لاستیک پرواز بامدادان امروز پرواز مشهد-مسقط را تشریح نمود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، آریان معاون ناوگان قشم ایر درباره سانحه شب گذشته ترکیدگی لاستیک هواپیمای مشهد-مسقط اظهار داشت: بامدادان امروز چهارشنبه ۸ تیر پرواز شماره ۲۱۱۸ در راه مشهد به مسقط ساعت ۵۵ دقیقه بامدادان با فوکر ۱۰۰ تیک آف کرد که ۵ دقیقه بعد از برخاست هواپیما، خلبان گردش به چپ ناگهانی برای هواپیما احساس می کند که از برج مراقبت سوال می کند آیا قطعه های لاستیک بر روی باند را مشاهده می کنید و پاسخ برج مراقبت بعد از بررسی میدانی مثبت است.
وی اضافه کرد: بعد از ترکیدگی لاستیک هواپیما به سبب کامل بودن مخزن سوخت فوکر ۱۰۰، خلبان حدود سه ساعت روی آسمان فرودگاه مشهد پرواز می کند تا سوخت تمام شود و بتواند لندینگ کند.
آریان اشاره کرد: خلبان فوکر ۱۰۰ با مهارت کامل و در سه ساعت حدود ۴: ۵۵ بر روی باند ۳۱ راست فرودگاه مشهد می نشیند.
معاون ناوگان قشم ایر، گفت: قبل از پرواز طبق چک فهرست اعلامی سازمان هواپیمایی، پیش از پرواز تمام قطعات هواپیما کنترل شده بود. امروز نیز در سازمان هواپیمایی کشوری جلسه ای درباب این جلسه انجام می شود.
به گفته آریان در هفته های اخیر دو یا سه حادثه مشابه ترکیدگی لاستیک برای هواپیماهای سایر ایرلاین ها هم رخ داده بود که بنظر می رسد ایراد از باند فرودگاه باشد اما هنوز قطعی نیست.
وی اضافه کرد: این پرواز ۶۵ مسافر داشت که در طول سه ساعت چرخش هواپیما در آسمان مشهد، خلبان به آنها درباب مشکل پیش آمده توضیح کامل داد و بعد از نشست هواپیما، همگی به سلامت پیاده و به وی آی پی فرودگاه مشهد برای استراحت و پذیرایی منتقل شدند.
معاون ناوگان این شرکت هواپیمایی گفت: قشم ایر بلافاصله هواپیمای جایگزین برای مسافران این پرواز در نظر گرفت ولی باتوجه به محدودیت پرواز شبانه در مهرآباد، بامداد امروز از تهران به فرودگاه مشهد اعزام شد و مسافران بامداد امروز با پرواز جایگزین به مسقط رفتند.


منبع:

1401/04/08
23:49:19
5.0 / 5
170
تگهای خبر: پرواز , حادثه , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما