در گفت وگو با هم پیما عنوان شد

استفاده از همه ظرفیت ها برای ساخت مسکن کارگران

استفاده از همه ظرفیت ها برای ساخت مسکن کارگران

به گزارش هم پیما عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار ابراز امیدواری کرد: بخشنامه ماده 149 قانون کار هر چه سریع تر به تصویب برسد تا از همه ظرفیت ها در بحث ساخت و ساز و تامین مسکن کارگران استفاده گردد.آیت اسدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پروژه ساخت ۴۰۰ هزار مسکن کارگری در کشور اظهار نمود: کارگران بسیاری در طرح های مسکن ثبت نام کردند ولی هنوز نتیجه نگرفتند. شورای عالی کار هم دراین زمینه مصوبات زیادی داشته است؛ همچون تدوین بخشنامه ماده ۱۴۹ قانون کار که هنوز چکش کاری آن تمام نشده و به نتیجه نرسیده است.

وی درباره ساخت مسکن کارگری در شهرک های صنعتی اظهار داشت: بااینکه ساخت مسکن در شهرک های صنعتی ایده خوبی است ولی کارگران شاغل در شهرک های صنعتی را خانه دار می کند و همه کارگران در بخش های دیگر را نمی توان در این طرح وارد کرد پس ما منتظریم تا بخشنامه تصویب شود و درصدد هستیم تا از همه ظرفیت ها در بحث ساخت و ساز و تامین مسکن کارگران استفاده نمائیم.

اسدی در عین حال افزایش حق مسکن کارگران را منوط به تصویب مصوبه در هیات وزیران دانست و اظهار داشت: شورای عالی کار مبلغ حق مسکن کارگران را به ۶۵۰ هزار تومان افزایش داد ولی این مصوبه برای اجرائی شدن باید در هیات وزیران تصویب شود که همچنان منتظر هستیم و هر زمان که تصویب گردید، معوقات آن به حساب کارگران واریز خواهد شد.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار به سهم دستمزد در قیمت تمام شده نیز اشاره نمود و اظهار داشت: سهم دستمزد در بخش های مختلف فرق دارد ولی به طور متوسط این رقم ۱۲ درصد است که البته در صنایع نفت و پتروشیمی زیر یک درصد عنوان می شود.

وی اضافه کرد: برخی مشاغل که هزینه آنها زیاد و قیمت تمام شده محصولاتشان بالا است، ممکنست در شرایطی مثل کرونا قرار بگیرند و خود به خود حذف شوند ولی در بخش های خدماتی مثل صنف فتوکپی یا مطبوعات که عرضه کننده خدمات به مصرف کننده هستند، عرضه و تقاضا قیمت را بالا می برد و سهم دستمزد در قیمت تمام شده تابع عرضه و تقاضا است.

منبع:

1401/02/27
23:05:00
5.0 / 5
187
تگهای خبر: خدمات , ساخت , محصولات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما