بررسی پروازهای ماهان در روز حمله سایبری

بررسی پروازهای ماهان در روز حمله سایبری

هم پیما: هواپیمایی ماهان اعلام نمود که همه پروازهای این شرکت در موعد مقرر انجام شده و هیچ اختلالی در آنها رخ نداده است.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، برمبنای اخبار انتشار یافته رسمی، بامداد امروز شرکت هواپیمایی ماهان مورد حمله سایبری قرار گرفت اما بگفته روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، خدمات رسانی به مسافران از طرف این شرکت انجام شده است.

در این اطلاعیه آمده بوده که به دنبال حمله سایبری به شرکت هواپیمایی ماهان، اختلالی در سامانه های عملیاتی این شرکت به وجود آمد که بلافاصله توسط تیم های مقابله با حمله سایبری، اقدامات اصلاحی انجام و اکنون خدمات رسانی به مسافران این شرکت در حال انجام می باشد.

ذوالانواری -سخنگوی شرکت هواپیمایی ماهان- نیز در این زمینه اظهار داشت: سامانه های فرودگاهی شرکت ماهان بصورت کامل در دسترس بوده و درحال مسافرگیری است. در تلاش هستیم تا هر چه زودتر سامانه های اینترنتی و بخش هایی که مورد حمله قرار گرفته را در دسترس قرار دهیم.

وی اضافه کرد: بامداد امروز پیامک هایی بوسیله سامانه ماهان به برخی مشتریان این شرکت ارسال شده بود که این سامانه به شبکه وصل بود و مورد حمله قرار گرفت اما به سرعت بوسیله سامانه های داخلی به مشتریان اطلاع رسانی کردیم و اطمینان خاطر دادیم که پروازها طبق زمان بندی قبلی صورت خواهد گرفت.

ذوالانواری در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا هکرها به اطلاعات مشتریان دسترسی پیدا کردند یا خیر؟ اظهار داشت: چیزی که تا کنون به ما اعلام شده این است که اطلاعات خاصی از شرکت به بیرون درز پیدا نکرده و فقط یکسری اطلاعات کلی است که بوسیله تعدادی از سامانه های آژانس ها توانستند بدست بیاورند که اطلاعات شان فاقد اهمیت است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی ماهان افزود: در همه فرودگاه های کشور پروازهای مان بصورت عادی در حال انجام می باشد و هیچ مشکلی دراین زمینه نداریم.

البته بررسی پروازهای ماهان نشان میدهد که این شرکت تغییر یا اختلالی در برنامه پروازی امروزش به وجود نیامده و همه پروازهای این شرکت هوایی در زمان مقرر و برمبنای زمان بندی قبلی انجام شده و در حال انجام می باشد.

به عنوان مثال امروز کرمان-مشهد که قرار بود ساعت ۱۲: ۱۵ امروز در فرودگاه مشهد بنشیند طبق برنامه انجام شد، پرواز کرمان-تهران در ساعت ۱۷: ۲۰ نیز طبق برنامه مهر آباد را بدون تاخیر ترک خواهدنمود. و حدودا همه این پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه های کشور نشان میدهد که حتی تاخیری در این پروازها وجود ندارد.


1400/09/01
16:17:12
5.0 / 5
210
تگهای خبر: پرواز , خدمات , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما