هنوز میزان خسارات به خانه های هرمزگان معلوم نیست

هنوز میزان خسارات به خانه های هرمزگان معلوم نیست

به گزارش هم پیما تا کنون آمار دقیقی از میزان خسارات به واحدهای مسکونی و ساختمانهای استان هرمزگان مشخص نشده و طبق اعلام بنیاد مسکن، نیروها و ماشین آلات بنیاد برای ارزیابی، تعیین خسارات و آواربرداری در حالت آماده باش به سر می برند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، هم اکنون جزئیات خسارات به واحدهای مسکونی و ساختمانهای واقع در مناطق زلزله زده استان هرمزگان معلوم نیست و بمحض این که ستاد حوادث استان تصمیمی در خصوص اعزام ماشین آلات و ارزیابهای بنیاد مسکن به منطقه اتخاذ کند فعالیت های بنیاد شامل ارزیابی، تعیین خسارات، آواربرداری و بازسازی شروع می شود.
بنیاد مسکن در این حوزه به ایسنا اعلام نمود که نخستین کسانی که به مناطق صدمه دیده اعزام می شوند گروه های امدادی و هلال احمر هستند و با تصمیم ستاد حوادث، ارزیاب ها و ماشین آلات بنیاد مسکن برای ارزیابی خسارات، آواربرداری و بازسازی واحدهای صدمه دیده وارد عمل خواهند شد.
بنا بر اعلام روابط عمومی بنیاد، نیروهای بنیاد در استان هرمزگان درحال اعزام به مناطق صدمه دیده هستند و بمحض ارزیابی و تعیین خسارات، اطلاعات آن در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.
ازاین رو گزارش، ساعت ۱۵: ۳۶ روز یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۴ ریشتر عمق ۱۸ کیلومتری منطقه لافت در استان هرمزگان را لرزاند و چند ثانیه بعد از آن هم زلزله ای دیگر به بزرگی ۶.۳ ریشتر همین منطقه را در عمق ۱۰ کیلومتری از زمین لرزاند. تا کنون یک فوتی و ۱۱ مصدوم گزارش شده است.
منبع:

1400/08/24
15:23:38
5.0 / 5
183
تگهای خبر: ارز , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما