ارزش واحدهای نهضت مسکن چقدر است؟

ارزش واحدهای نهضت مسکن چقدر است؟

به گزارش هم پیما، باتوجه به آخرین قیمت هر متر مربع از واحدهای نهضت ملی مسکن که چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شده، اگر بعضی واحدها با همین نرخ به دست متقاضیان برسد قیمت یک واحد ۶۰ متری این پروژه ۲۸۲ میلیون تومان خواهد بود؛ البته برخی سازندگان مدعی هستند که به علت رشد قیمت نهاده های ساختمانی قیمت هر متر به حدود ۸ میلیون تومان رسیده که در آن صورت هم یک آپارتمان ۶۰ متری نهضت مسکن ۴۸۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت که بخش قابل توجهی از آن وام بانکی است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، متوسط قیمت یک آپارتمان ۵۰ متری در بازار مسکن شهر تهران بر مبنای اعلام مرکز آمار در تیرماه امسال به ۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان رسیده و این در شرایطی است که قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن با نرخ اعلامی دولت یعنی متری ۴.۷ میلیون تومان ۲۸۲ میلیون و با قیمت متری ۸ میلیون تومان مدنظر سازندگان ۴۸۰ میلیون تومان قیمت دارد که حدود یک پنجم نرخ های بازار مسکن پایتخت است.

رسیدن ۴۳۰ هزار واحد به مرحله ی فونداسیون
پروژه نهضت ملی مسکن که هدف گذاری آن راه اندازی چهار میلیون واحد طی چهار سال است با تأمین زمین برای حدود ۱.۵ میلیون واحد و رسیدن ۴۳۰ هزار واحد به مرحله ی فونداسیون در کل کشور جریان دارد. البته طبیعتا پروژه ای به ابعاد چهار میلیون واحد دارای چالش هایی است. وزیر راه و شهرسازی بخشی از این چالش ها را عدم همکاری بانکها در پرداخت تسهیلات می داند. از آن طرف سازندگان می گویند که تورم مصالح ساختمانی و پرداخت نکردن آورده توسط برخی متقاضیان، پروژه ها را گرفتار مشکل کرده است.
انبوه سازان، عزم دولت برای اجرای یک پروژه چهار میلیون واحدی در بخش مسکن را تحسین می کنند. اما هنوز به یک تفاهم مشترک با وزارت راه و شهرسازی نرسیده اند. مهم ترین اختلاف نظر بین بخش خصوصی و دولت، اختلاف بر سر قیمت تمام شده است.
پروژه ۱۵۰ واحدی نهضت ملی مسکن سیرجان


منبع:

1401/05/24
21:18:52
5.0 / 5
179
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما